Splitu ubedljivo pripao derbi začelja ABA lige: Mornar pao na svom parketu

26.11.2023 21:51
Duel pod košem igrača Mornara i Splita Admiralbet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro)
Duel pod košem igrača Mornara i Splita

Košarkaši Splita imali su kao i Mornar samo jednu pobedu od početka nove sezone AdmiralBet ABA lige, ali su gosti taj skor popravili na terenu rivala iz Bara, u meču devetog kola regionalnog takmičenja - 76:93 (21:18, 22:23, 14:23, 19:29).

Crnogorski sastav bolje je ušao u meč, imao u jednom trenutku plus 10 (19:9), a onda je krenuo da ređa greške u oba pravca igre. Uprkos brojnim poenima primljenim iz tranzicije, domaćin je ipak nekako uspeo da dobije poluvreme (43:41), samo što se to ispostavilo kao početak njegovog kraja.

Kako je odmicalo vreme tako je popuštala Mornarova defanzivna agresivnost, a kako ni u napadu nije bilo drastične promene na bolje, Splićani su se odlepili krajem treće i početkom zadnje četvrtine.

Šest minuta pre kraja imali su velikih 74:59, posle čega je jedina dilema bila s kolikom razlikom će slaviti. U susret duelu sa Krkom, za pobednički tim najviše poena dali su Luis Saliven (22), Šenon Šorter (21), Lovro Runjić (20) i Mate Kalajdžić (13), dok su se u Mornaru izdvojili Dvaj Marej (21), Entoni Luis (17), Taj Voler (13) i Aleks Gavrilović (13).