ABA liga

FMP prekinuo lošu seriju: Čarli Mur vodio "pantere" do trijumfa protiv Zadra

17.03.2023 22:05
FMP prekinuo lošu seriju: Čarli Mur vodio "pantere" do trijumfa protiv Zadra MN Press

Košarkaši  FMP Soccerbeta prekinuli su niz od pet poraza u Admirtal Bet Aba ligi ubeldjivinm trijumfom nad Zadrom rezultatom 112:87 (28:29, 28:20, 27:24, 29:14).
Novajlija u timu domaćina Čarli Mur zablistaio je u duelu sa Zadranima, u trijumfu svog tima postigao je 31 poen.

Gosti su bolje otvorili meč u Železniku poveli sa 6:0 i kontriolisali situaciju na trenu u prvih 15 minuta.
Domaćin je preokrenuo do kraja poluvremena, da bi Luka Božić i Marko Ramljak u trećoj deonici približili goste na poen zaostatka (69:68) i u tom periodu postigli 22 od ukupo 24 poena Zadra.

U redovima domaćina parirali su im plejmejker Čarli Mur i Čarls Mening pa je FMP u poslednjoj četvrtini imao "plus 10", a do kraja potpuno slomio otpor gostiju.

U redovima domaćina fantastičnog Čarlija Mura pratili su zapaženim učinkom Bo Bič i Čarls Mening sa po 19 poena. Kod Zadrana Marko Ramljak i Luka Božič postigli su po 25 poena.