Fenomenalni Luka Božić: Hrvatski centar novim "tripl-dablom" doneo pobedu Zadru

15.12.2023 19:56
Košarkaš Zadra, Luka Božić ABA liga
Košarkaš Zadra, Luka Božić

Epizoda Stevana Mijovića na klupi FMP-a nije započela dobro. Zadar je upisao pobedu na gostovanju u Železniku 92:77 (23:26, 21:22, 26:14, 22:15) na otvaranju 12. kola AdmiralBet ABA lige. Najzaslužniji za to bio je Luka Božić sa novim "tripl-dabl" učinkom, drugim u ovoj sezoni.

Obe ekipe su bile izuzetno napadački raspoložene. Igralo se koš za goš ali je trojka Iga Besona donela prednost "panterima" na kraju prve deonice. U istom ritmu je domaćin nastavio i u drugoj četvrtini. FMP je tako stigao i do prve dvocifrene prednosti (41:31), ali je Zadar uspeo da se vrati pre svega fenomenalnom Luki Božiću.

Nakon što su "istopili" dvocifren zaostatak, gosti su zategli odbranu u drugom poluvremenu što im je omogućilo da treći period dobiju 26:14. FMP nije imao odgovor na obranu Zadrana ni u poslednjoj četvrtini, te je prednost hrvatske ekipe samo rasla. Na kraju 92:77 u korist Zadra.

U pobedničkoj ekipi je najefikasniji bio Luka Božić koji je upisao "tripl-dabl" sa 28 poena, 12 skokova i 11 asistencija. Pratili su ga Marko Ramljak sa 16 i Dario Drežnjak sa 13 poena. U timu domaćina se istakao Bojan Subotić sa 16, dok us Nejt Votson i Vojislav Stojanović dodali po 14 poena.