Splićani bolji od "pantera" na Gripama: Luka Božić i Zadrani srušili Cibonu u Zagrebu

29.01.2024 22:35
Košarkaš Zadra Luka Božić ABA liga/KK Zadar
Košarkaš Zadra Luka Božić

Uzbudljivo 18. kolo AdmiralBet ABA lige je za nama. U današnjem terminu odigrane su poslednje dve utakmice ove runde, a pobede ostvarile ekipe Splita i Zadra.

Splićani su zahvaljujući fenomenalnoj igri u poslednjoj četvrtini uspeli da nadoknade deficit od 13 poena i zabeleže pobedu protiv FMP-a na Gripama - 78:66. I to sve na krilima sjajnog Luisa Salivena, koji je sa 24 poena bio najefikasniji pojedinac susreta, dok je dobru rolu na drugoj strani imao Bojan Subotić sa 16 poena.

U drugom meču dana sastali su se Cibona i Zadar, a u dvorani "Dražena Petrovića" u Zagrebu, bolje su se snašli gosti iz Zadra - 88:71. Kao po običaju, u dresu Zadrana blistao je Luka Božić, koji se sa 22 poena, osam skokova i šest asistencija, istakao za još jednu kandidaturu za MVP igrača kola.

Cibona je provela u vođstvu gotovo celo prvo poluvreme, iako je u finišu istog ispustila prednost, pa je Zadar otišao na odmor sa blagom razlikom (40:36). U trećoj četvrtini gosti su još više podigli tempo, a temelje ubedljive pobede postavili su u odlučujućoj deonici, koju su dobili sa 22:13.

Zadar je na šestoj mestu ABA lige sa učinkom 10-8, dok je Cibona ostala na 11. poziciji sa skorom 6-12. Split je deveti (8-10), a FMP 12. sa pet pobeda i 13 poraza.