ABA liga

Kraj neugodne tradicije: Cibona slavila u Železniku posle skoro dve decenije!

05.01.2024 21:00
Kraj neugodne tradicije: Cibona slavila u Železniku posle skoro dve decenije! MN Press

Košarkaši Cibone prekinuli su neugodnu tradiciju u Železniku, gde su u meču 15. kola AdmiralBet ABA lige najzad uspeli da pobede FMP posle punih 20 godina. U uzbudljivoj završnici hrvatski tim slavio je rezultatom 77:72 (24:18, 20:18, 16:17, 17:19), a do šeste pobede u sezoni predvodio ga je Jakov Mustapić, koji je sa klupe postigao 20 poena.

Kao i u susretu iz Podgorice između Budućnosti i Mornara i ovaj duel odlučen je u uzbudljivoj završnici. Gotovo do samog kraja se nije znao pobednik. Stojanović je na dva minuta do kraja doveo FMP na poen zaostatka (70:71). Bošnjak je potom pogodio neke ključne koševe za Cibonu, koja je u poslednji minut ušla sa "velikih" 75:70. Foster je potom vratio neizvesnot (75:72), a tačku na ovu uzbudljivu utakmicu, koja je mahom protekla u vođstvu Cibone, postavio je Mustapić sa linije penala za konačnih 77:72 i prvu pobedu hrvatskog tima u Beogradu još od februara davne 2004. godine, kada je bilo 81:77.

To je ujedno bila šesta pobeda Cibone u sezoni, koja je sada na učinku 6-9, dok je FMP pretrpeo 10. poraz (5-10).