pre 1 sat 22: 56
Sabalenka uzbuđena zbog igranja sa Đokovićem: Biće intenzivno
Nastupiće zajedno u miks dublu na US openu.
Košarkaši Partizana nisu zaslužili da košmarnu sezonu krunišu trofejom i tako barem malo poprave utisak. Navijači Partizana zbog svog ponašanja u većem delu sezone, zaključno sa poslednjom utakmicom, nisu zaslužili da se raduju ponovo peharu Aba lige. Svi zaposleni u klubu, oni koju su tu i dalje, ali i oni koji su otišli, snose odgovornost za novu sezonu bez ijednog trofeja.
Već je ranije definisano - sezona Partizana bez ijednog pehara smatra se neuspešnom. Bilo je tako pretprošle, kada su izgubljena tri finala, dok je u nedavno završenoj učinak bio još lošiji, jedan poraz u finalnoj borbi, i čak dva u polufinalnim.
Ako je (donekle) moglo da se pronađe opravdanje za neuspehe u domaćim takmičenjima, usled nedostatka dovoljnog broja srpskih igrača, poraz u finalu Aba lige nije smeo da se dogodi. Usled ranog ispadanja u Evroligi, sav fokus prebačen je na odbranu titule u regionalnom šampionatu. Prvi problem predstavljao je gubitak domaćeg terena u potencijalnim duelima sa Dubaijem. Već tada je bilo jasno da crno-bele čeka težak zadatak, da urade ono što nikada nisu, da pobede makar jednom u Emiratima.
Šta dalje? Pitanje koje postavlja svaki iskreni navijač Partizana. Oni "drugi" su se već iskazali ove sezone. Od zviždanja sopstvenoj ekipi i treneru, do sramnog vređanja Alekse Avramovića u "Areni".
Nakon dva poraza u "Koka-Kola areni", očekivalo se da ekipa Đoana Penjaroje uzvrati udarac i sa dva trijumfa u Beogradu izbori majstoricu. Ipak, pitala se i ekipa Dubaija, koja je u četvrti finalni meč ušla mnogo bolje u odnosu na treći, i na kraju upisala tesnu pobedu. Pobedu koja je po svemu prikazanom bila zaslužena. Ne po prikazanom u toj utakmici, već po celokupnom utisku koji su ostavili čitave sezone. Dubai je na kraju zaslužio taj pehar, Partizan nije.
Elaborirano je odavno šta se sve crno-belima dešavalo tokom sezone. To neki klubovi ne dožive za deceniju ili dve. Đoan Penjaroja je zatekao kuću u plamenu i uspeo donekle da ugasi požar. Ne u potpunosti. Iako nije doveo nijedno pojačanje, već je radio sa onim što ima, uspeo je u tome da mu ekipa deluje takmičarski dobro. I da se navijači nadaju barem jednom trofeju. Pobedio je čak četiri puta Crvenu zvezdu (jednom Mirko Ocokoljić), ali će na kraju to biti najveći "uspeh" ove ekipe u sezoni. Katalonac je "kriv" što mu ekipa u odlučujućim mečevima nije izgledala onako dobro, kao što je to bio slučaj u rezultatski nebitnim mečevima. Ako doduše takvi uopšte postoje u Partizanu. Utisak je da je Partizan najbolje partije pružio u polufinalu Aba lige, protiv večitog rivala, a da im pauza od dve nedelje, plus igranje Fajnal fora KLS-a, apsolutno nisu prijali.
Šta dalje? Pitanje koje postavlja svaki iskreni navijač Partizana. Oni "drugi" su se već iskazali ove sezone. Od zviždanja sopstvenoj ekipi i treneru, do sramnog vređanja Alekse Avramovića u "Areni". Penjaroja ostaje, i to je najmanje sporno. Preuzeo je ekipu kada maltene niko nije hteo, i odradio svoj posao pošteno. Vašington ide u Bajern, Kalatis u PAOK, Bonga u NBA. Džekiri je produžio ugovor, Braun ima važeći, ali bilo bi bolje za sve kada bi otišao. Videćemo kako će se rešiti situacija sa Parkerom i Miltonom. Karlik ostaje i to je jedino dobro u celoj ovoj mučnoj situaciji.
Svi će biti na ispitu naredne sezone. Uprava, trener, igrači i navijači. Bio je Partizan u mnogo težim situacijama, pa je pronalazio izlaz. Ali je tada, kao i sada, bila neophodna simbioza i dobri odnosi gorepomenutih.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
21.05.2026 09: 04
Crveno-beli od 20.00 časova (TV Arena 1 Premium) igraju za opstanak u polufinbalnoj seriji, a crno-beli za plasman u finale AdmiralBet ABA lige.
11.05.2026 15: 13
Sve je mnogo jasnije.
06.05.2026 17: 15
Očekivano ili ne?
01.08.2026 08: 39
Šuška se, ali...
pre 13 sati 11: 00
Nova ,sezona Evrolige počeće 24. septembra, a Crvena zvezda praktično je kompletirala sastav. Potencijalno se može očekivati dovođenje još jednog igrača ali već sada se može pričati o idejama kako bi ekipa trebalo da izgleda naredne sezone.
01.08.2026 10: 00
Očekivanja su svake godine velika, tako je bilo i ove. Od Agaste do Sautporta, najbolji golferi takmičili su se za četiri najveća trofeja. Dolaskom Mastersa kao četvrtog mejdžora, od 1934. godine golf svake sezone ima četiri najveća turnira. Tri se igraju na tlu SAD, dok onaj najstariji, The Open Championship igra na teritoriji UK.
31.07.2026 11: 00
Plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, i dalje, više govori o slabašnom protivniku iz Luksemburga, nego o konkretnom kvalitetu crno-belih. Ipak, najvažnije je da je Partizan prošao dalje i nastavio svoju evropsku priču.
30.07.2026 10: 40
Pristup, motivacija i raspoređena minutaža - to su neki utisci koji se nameću posle rutinski odrađenog dvomeča Crvene zvezde protiv simpatičnog ali krajnje skromnog šampiona Severne Irske, Larna.
Ostavite komentar