pre 23 minuta 01: 55
(UŽIVO) Njujork Niksi - San Antonio Sparsi, treći meč: Sve je spremno za spektakl u Gardenu
Posle haosa u Teksasu, serija se seli u Njujork gde bi treća utakmica mogla da odredi sudbinu čitavog finala.
Lando, Oskar ili Maks? Tri kandidata za jedan trofej, upakovanih u 16 poena, čekaju poslednju stanicu šampionata Formule 1. Pogled u istorijske knjige sugeriše da smo od 1981. godine imali pet situacija u kojoj su se trojica vozača borila za glavni plen. Pored navedene godine, takav scenario odigrao se još 1983, 1986, 2007. i 2010. godine. Zanimljivo je da titulu nikada nije uspeo da osvoji vozač koji se pred poslednju trku nalazio na vodećoj poziciji! To je danas Lando Noris, vozač Meklarena koji ima 12 poena više od Maksa Ferštapena i 16 od timskog kolege Oskara Pjastri.
Nama neutralnim posmatračima, ovo je finiš godine kakav sanjamo, verujem da je negde u julu isti san imao i Ferštapen, a najveća priča među pokloniocima ovog sporta su diletantske odluke čelnika britanskog tima, dovedenog da strahuje za svoju sudbinu pred trku u Abu Dabiju.
Meklaren je u prošlog vikenda pritisnuo dugme za samouništenje, Katar je još jednom potvrdio teoriju da njihov strateški tim nije dorastao takmičenju. Sedmi krug pakla na Lusoil stazi ovekovečen je kroz odluku da svoje vozače uskrate za besplatan pit-stop usled izlaska vozila bezbednosti. Meklaren tradicionalno ima definisano ustrojstvo tima, gde ne postoji podela na vozača jedan i dva, nekad se i nepotrebno trude da uvere svet kako ni jedan nema posebne beneficije, a to je u slučaju borbe sa jednim od najvećih svih vremena, klasična utopija.
Doveli su lidera u prvenstvu da se oseća nespokojno, da traži jak tempo, i uz veliki pritisak koji inače oseća, napravi grešku u 14. krivini, umalo i kobnu po kontrolu šampionata u poslednjoj rundi. Da ne beše greške Kimija Antonelija, Noris bi u Abu Dabiju morao da traga za minimum drugim mestom, pod uslovom da Maks pobedi. Priča o Kimiju bila bi i glavna tema u drugim okolnostima, dečak Mercedesa je morao da isključi društvene mreže zbog pretećih poruka, sa naglaskom na sramotno ponašanje dr. Helmuta Marka, jednog od čelnika Red Bula, koji je u prvoj reakciji podgrejao tenziju izjavom da je Antoneli pustio Norisa. Izvinjenje je stiglo kasno.
Meklaren je već bacio pod voz Pjastrija, momka koji je najviše zaslužio pobedu u Kataru. Njegove šanse za titulu su najmanje. Svode se gotovo na odustajenje, neki incident Landa Norisa, koji je pokazao znake slabosti. Svađao se putem medija, sa Raselom i Maksom, naseo na provokacije, i veliko je pitanje koliko će biti miran u najvažnijoj trci karijere. S druge strane, najjača karika, Maks Ferštapen, spreman je za 71. pobedu, momak posebnog dara i blistavog uma, iskoristiće svaku šansu u nameri da osvoji petu uzastopnu titulu. To je pokazala i reakcija u famoznom 7. krugu Katara, kad je uz pomoć Hane Šmic tačno znao šta mu je činiti, i uz punu kontrolu, dovezao bolid do pobede. Jasno je da Maks nema pravu konkurenciju među vozačima, ali utisak je da će mu za titulu trebati još jedan tipičan dan u kancelariji vodećih ljudi Meklarena…
Svetsko prvenstvo u fudbalu je najvažniji marketinški poligon na svetu.
Najuzbudljivija atmosfera Svetskog prvenstva ne nalazi se u zemlji koja je domaćin turnira, već među navijačima čije reprezentacije igraju na terenu.
Radnici stadiona SoFi u blizini Los Anđelesa u petak su glasali za štrajk za veće plate, nedelju pre nego što bi na tom mestu trebalo da se odigra prva utakmica američke fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu.
Vreme neće stati samo za fudbalere i ljubitelje ovog sporta, već i za poslovnu zajednicu.
Zvezda Golden State Warriorsa Stephen Curry potpisao je ugovor o sponzorstvu s kompanijom Li Ning Co., čime je ovaj kineski gigant sportske opreme dobio jednog od najprepoznatljivijih ambasadora košarke na svetu.
29.03.2026 14: 50
Italijan je posle trijumfa najmlađi lider Formule 1 u istoriji.
18.12.2025 16: 45
Cilj je da najbrži leteći cirkus na svetu bude još atrtaktivniji i neizvesniji.
18.12.2025 14: 55
Vozač Red Bula šampionski broj "jedan" prepustio Landu Norisu.
08.12.2025 14: 42
Mladi Britanac uspeo da skine Holanđanina sa trona Formule 1, ali mu i dalje gleda u leđa kada je u pitanju novac.
pre 15 sati 11: 00
Aleksander Zverev je konačno presekao nit prošlosti koja ga je godinama držala na istom mestu i stigao tamo gde su ga mnogi već odavno upisali. U Parizu je osvojio prvi Grend slem u karijeri i skinuo teret koji ga je pratio duže nego bilo koji poraz, povreda ili propuštena prilika.
07.06.2026 11: 00
Veliki broj svetski poznatih i uspešnih trenera dolazi iz malog regiona u zemlji koja je već dve decenije jedna od vodećih fudbalskih velesila. U čemu je tajna?
06.06.2026 11: 00
Svetsko prvenstvo u 3x3 osvojilo je maštu navijača u Poljskoj i šire. Smešten ispred očaravajuće Palate kulture i nauke na varšavskom Trgu parade, turnir je transformisao srce poljske prestonice u živopisnu proslavu sporta, zabave i urbane kulture.
05.06.2026 11: 00
Kako se Srbija "skrpila" za junske utakmice, tako je i prošla. Dobila je dva "šamara" od kojih će se teško oporaviti do septembra. Međutim, kada reprezentacija izgubi od Meksika (5:1) i kada ni protiv Zelenortskih Ostrva (3:0) ne ostavi utisak ekipe koja zna kuda ide, onda je tu rezultat najmanji problem.
Ostavite komentar