Veliki preokret Hofenhajma, Union i Volfzburg odlični i u gostima

26.08.2023 22:03
Veliki preokret Hofenhajma, Union i Volfzburg odlični i u gostima Tanjug/Marius Becker/dpa via AP

Hajdenhajm je proletos ispisao najsvetlije stranice svoje istorije. Maleni klub iz regije Baden Virtemberg osvojio je "Cvajtu" i po prvi put izborio plasman u Bundesligu. Danas je klub sa Voit Arene, pred 15 hiljada navijača bio nadomak prve istorijske pobede, ali na kraju nije uspeo ni bod da osvoji.

Hajdenhajm je posle poraza na premijeri od Volfzburga (0:2), vodio 2:0 u 2. kolu protiv Hofenhajma, ali je u poslednjih desetak minuta ostao bez svega izgubivši 2:3. Za domaćina su pogodili Jan Niklas Beste u 26. i Marvin Peringer u 58. minutu (Beste je uz pogodak upisao asistenciju, ali i promašen penal na početku meča), a izjednačenje su doneli Maksi Bajer u 77. i Pavel Kaderabek u 80. Bilo je jasno da je Hajdenhajm potpuno potonuo, što su gosti iskoristili i preciznim udarcem Andreja Kramarića sa "kreča" stigli do sva tri boda.

Union Berlin se ne šali i posle dva kola ima stoprocentni učinak. Ekipa iz prestonice bila je neumoljiva na gostovanju Darmštadu pobedivši 4:1. Jonas Vind je sa dva gola u drugom poluvremenu doneo preokret Volfzburgu u Kelnu 2:1. Bohum i Dortmund su igrali nerešeno - 1:1.

Frajburg je golom Filipa u šestom minutu sudijske nadoknade pobedio Verder.

U večernjem terminu Bajer nije imao nikakvih problema protiv Borusije u Menhengladbahu. Ekipa iz Leverkuzena već posle prvog poluvremena stekla je 2:0, a tu prednost je do kraja meča uvećala na konačnih 3:0.