pre 5 minuta 20: 59
(UŽIVO, VIDEO) Barselona - Crvena zvezda (1/4): Katalonci se "raspucali", Klajburn nezaustavljiv
Sav trud i rad se sveo na jednu utakmicu, odnosno najveći ispit do sada u "Blaugrani".
Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Novak Đoković je savladao Aleksandra Milera (3:1) i tako 388. pobedom nad Grend Slemovima započeo svoj 20. Vimbldon. Imao je srpski teniser veliku podršku i sa tirbina, uspeo je da im priušti završetak meča pre ponoći.
"Drago mi je što sam završio meč večeras, želim da vam zahvalim što ste ostali ovako kasno", rekao je Novak odmah posle meča.
Priznaje da mu je godila podrška, a objasnio je i šta mu se dogodilo u trećem setu da je morao da zatraži medicinski tajm-aut.
"Zahvaljujem se na velikoj podršci, drago mi je da ste ostali i nadam se da ste uživali. Uvek je lepo vratiti se ovom turniru. Vimbldon meni mnogo znači, uživam uvek ovde. Bilo je malo problema u trećem setu. Išao sam od toga da sam igrao svoj najbolji tenis, pa svoj najgori tenis. Onda smo došli do pauze, do te čuvene pilule i uspeo sam da završim meč".
Nije razmišljao da se povuče.
"Ne. Znam da je nešto bilo sa stomakom. Nisam imao energije. Moram da čestiam Mileru jer je igrao fantastičan tenis u drugom setu. Sve u svemu, kada sam se suočavao sa nekim brejk loptama, dobro sam servirao. Trava je najbrža podloga, a servis je najjače oružje. Imao sam pritisak i na njegove gemove. Pronalazio sam prave udarce u pravo vreme."
I dalje vidi Vimbldon kao šansu za 25. Grend slem.
"Ne bih bio ovde da ne mislim da nemam šanse da osvojim Vimbldon. Uvek imam šansu i imam pravo na taj osećaj. Imam najbolje uspehe ovde u poslednjih 10 godina. Nisam imao poraz na ovom terenu izuzimajući od Alkaraza. Ovo je početak turnira, igram sa Evansom u drugom kolu i biće teško. Trava je podloga na kojoj igram najbolji tenis", rekao je Đoković.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
16.04.2026 17: 59
Sve što je lepo ima kraj.
29.03.2026 21: 35
Nekada treći igrač sveta, prema njegovim rečima, previše lično je doživeo kritike hrvatskog stručnjaka, nakon čega je usledila i javna polemika.
22.03.2026 13: 20
Čuveni Grend slem uvodi mogućnost traženja provere odluka glavnog i linijskih sudija, pdnosno ponašanja rivala, od strane učesnika turnira.
21.11.2025 19: 53
Bivši trener srpskog tenisera otkrio detalje iz zatvora.
YouTube
pre 5min
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 1d
pre 4 sata 16: 44
Bila je to brza pobeda našeg reprezentativca, koji je za 68 minuta otkucao svoju kartu za prvo kolo Madrida...
pre 6 sati 14: 23
Španski teniser svestan je da su 24 Grend slema koje je osvojio srpski teniser impresivan učinak.
pre 22 sata 22: 22
(Ne)očekivana odluka.
pre 23 sata 21: 47
NAgrada odlazi u prave ruke?
Ostavite komentar