Keln nadigrao Leverkuzen, Šalke u 102. minutu savladao Majnc

Autor: Kosta Simetić

05.05.2023 23:00
Keln nadigrao Leverkuzen, Šalke u 102. minutu savladao Majnc Tanjug/Torsten Silz/dpa via AP

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena doveli su u pitanje svoj nastup na međunarednoj sceni sledeće sezone budući da su u 31. kolu nemačke Bundeslige poraženi od Kelna 2:1 (2:1).

Sada Leverkuzen mora da navija za Borusiju Dortmund protiv Volfsburga, koji bi ga pobedom nad "milionerima" preskočio na tabeli i preuzeo šestu poziciju.

Sva uzbuđenja na ovom meču videli smo u prvom poluvremenu. Keln je poveo preko Dejvija Selkea u 14. minutu, potom je u 28. rezultat poravnao Amine Adli, da bi opet Selke i 36. vratio svom timu prednost. U drugom poluvremenu je Leverkuzen, inače polufinalista Lige Evrope, zaista bio dominantnan, ali nije uspeo da zatrese mrežu Marvina Švebea.

U drugom meču večeri Šalke je u 102. minutu došao do velika tri boda protiv Majnca - 3:2 (1:0).

Poveli su fudbaleri Šalkea u 26. minutu golom Marijusa Biltera, i na poluvreme otišli sa golom prednosti. Potom je Majnc izjednačio preko Lukasa Bareira u 53. minutu, da bi već u 60. ekipa iz Gelzenkirhena ponovo vratila prednost na svoju stranu. Na 2:2 je u 70. minutu poravnao Aron Martin.

Međutim, VAR je danas bio na strani Šalkea. Sudija Matijas Jolenbek je nakon video provere ustanovio da je defanzivac Majnca, Entoni Caci povukao Biltera i pokazao na belu tačku.

Upravo je Bilter preuzeo odgovornost i realizovao jedanaesterac kojim je svom timu doneo 14. mestu, barem na dan.