Autor: Kosta Simetić

27.05.2023 17:45
Bajern je neuništiv: Musijala u 89. minutu minhenskom klubu doneo 11. uzastopnu titulu Tanjug/Marius Becker/dpa via AP

Fudbaleri Bajerna uspeli su na zaista impresivan način da dođu do 11. uzastopne titule u prvenstvu Nemačke. Klub iz Minhena nadigrao je u poslednjem kolu Keln 2:1 i to golom Džamala Musijale u 89. minutu!

Iako su izabranici Tomasa Tuhela poveli već posle osam minuta preko Kingslija Komana, Keln se nije predavao i u 81. minutu uspeo je da poravna na 1:1 i to sa bele tačke, a precizan je bio Dejan Ljubilić.

Ipak, Musijala se pojavio u pravi čas i perfektno iskoristio dodavanje Serža Gnabrija i tako Bajernu doneo titulu.

Istovremeno je svoj meč igrala i Borusija Dortmund koja je pred ovo kolo imala sve u svojim rukama, ali je "milionere" Majnc u posptunosti šokirao.

Prvo je Andreas Hanše-Olsen pogodio, a prednost je udvostručio Karim Onisivo. Imao je i Dortmund svoje šanse, a najveću je propustio Sebastijan Ale, koji je promašio penal.

Borusija se uozbilja u drugom poluvremenu, ali je to bilo kasno, vrag je već odneo šalu, te su golovo Rafaela Gereira i Niklasa Sulea bili uzaludni.

Treba napomenuti i da je ovo 33. titula šampiona Nemačke u istoriji, dok je Dortmund ostao na osam trofeja u ovom takmičenju.