pre 3 sata 23: 21
Srpsko čudo od deteta zaludelo Norvešku: Sa 15 godina dao gol lideru
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
Tanjug/Marius Becker/dpa via AP
Fudbaleri Bajerna uspeli su na zaista impresivan način da dođu do 11. uzastopne titule u prvenstvu Nemačke. Klub iz Minhena nadigrao je u poslednjem kolu Keln 2:1 i to golom Džamala Musijale u 89. minutu!
Iako su izabranici Tomasa Tuhela poveli već posle osam minuta preko Kingslija Komana, Keln se nije predavao i u 81. minutu uspeo je da poravna na 1:1 i to sa bele tačke, a precizan je bio Dejan Ljubilić.
Ipak, Musijala se pojavio u pravi čas i perfektno iskoristio dodavanje Serža Gnabrija i tako Bajernu doneo titulu.
Istovremeno je svoj meč igrala i Borusija Dortmund koja je pred ovo kolo imala sve u svojim rukama, ali je "milionere" Majnc u posptunosti šokirao.
Prvo je Andreas Hanše-Olsen pogodio, a prednost je udvostručio Karim Onisivo. Imao je i Dortmund svoje šanse, a najveću je propustio Sebastijan Ale, koji je promašio penal.
Borusija se uozbilja u drugom poluvremenu, ali je to bilo kasno, vrag je već odneo šalu, te su golovo Rafaela Gereira i Niklasa Sulea bili uzaludni.
Treba napomenuti i da je ovo 33. titula šampiona Nemačke u istoriji, dok je Dortmund ostao na osam trofeja u ovom takmičenju.
Bundesliga, 34. kolo
Subota
Keln - Bajern 1:2 (0:1)
/Ljubičić 81p - Koman 8, Musijala 89/
Borusija M. - Augsburg 2:0 (2:0)
/Nec 3, Hofman 40/
Bohum - Bajer L. 3:0 (2:0)
/Forster 19, Asano 34, Stoger 86/
Borusija D. - Majnc 2:2 (0:2)
/Gereiro 69, Sule 90+6 - Olsen 15, Onisivo 24
Ajntraht F. - Frajburg 2:1 (0:1)
/Muani 83, Ebimbe 90+1 - Grifo 44/
Lajpcig - Šalke 4:2 (2:1)
/Lajmer 10, Nkunku 19, 90+4, Pulsen 82 - Kaminski 28, Orban 49ag/
Štutgart - Hofenhajm 1:1 (0:0)
/Tomas 80 - Bebou 75/
Union Berlin - Verder 1:0 (0:0)
/Kedira 81/
Volfsburg - Herta 1:2 (1:0)
/Kaminski 2 - Maza 55, Rihter 68/
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
26.08.2023 22: 03
Ovog vikenda igraju se utakmice 2. kola Bundeslige.
21.05.2023 19: 43
Golove za Borusiju postigli su Sebastijan Aler u 59. i 84. i Julijan Brandt u 94. minutu. Augsburg je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Feliks Uduohaj isključen u 38. minutu.
05.05.2023 23: 00
Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena doveli su u pitanje svoj nastup na međunarednoj sceni sledeće sezone budući da su u 31. kolu nemačke Bundeslige poraženi od Kelna 2:1 (2:1).
29.03.2025 15: 30
Tedić je u Čukaričkom taj učinak ostvario u dva mandata. Prvi je započeo utakmicom prve runde Kupa Srbije, 20. septembra 2017. godine tadašnji šef struke Nenad Lalatović poslao ga je u igru u Jagodini protiv istoimenog rivala u 65. minutu, kad je zamenio Ognjena Mudrinskog.
pre 3 sata 23: 21
Srpsko-norveški biser zatresao je mrežu Bodo/Glimta sa samo 15 godina, a rekord Martina Odegarda izmakao mu je za samo 15 dana.
pre 4 sata 23: 00
Italijanski fudbaler Lorenco Pelegrini produžio je ugovor sa Romom do 2027. godine, saopštio je danas klub iz Rima.
pre 4 sata 22: 09
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković govorio je za TV Arena Sport nakon pobede nad Novim Pazarom (2:0), a u fokusu je, očekivano, bio predstojeći evropski izazov protiv Ber Ševe.
pre 5 sati 21: 59
Fudbaleri Crvene zvezde upisali su treću pobedu iz isto toliko odigranih utakmica u domaćem prvenstvu, pošto su na svom terenu u okviru 4. kola Superlige Srbije savladali Novi Pazar rezultatom 2:0 (1:0).
Ostavite komentar