21.08.2023 22:33
Trijumf Dubočice na otvaranju stadiona: Novosađani poveli, domaćin ostvario preokret TV Arena sport

Otvaranje fantastičnog stadiona u Leskovcu fudbaleri Dubočice krunisali su trijumfom nad Novim Sadom 2:1 (1:1), što je za izabranike Dejana Čelara bio prvi u sezoni.

Prvi istorijski pogodak na jednom od tri srpska stadiona koji spada u grupu UEFA četvrte kategorije (uz stadione Crvene zvezde i Partizana) postigli su gosti i to iz slobodnog udarca, kada je Nikola Čolić u petom minutu zatresao mrežu domaćina.

Ipak, Leskovčani su u 29. minutu uspeli da izjednače rezultat. Đorđe Belić je uneo loptu sa levog boka, a potom odlično šutirao za 1:1, te su timovi na poluvreme otišli sa nerešenim rezultatom.

Pobedonosni gol za Dubočicu bio je delo Stefana Đurića u 46. minutu, nakon čega su domaći iskusno čuvali prednost ne dozvolivši protivniku da ostane neporažen na jugu Srbije.