09.08.2023 20:22
Penal, šut, gol, pobeda: Kristijano Ronaldo odveo Al Nasr u finale Arapskog kupa Tanjug/AP Photo

Al Nasr platio je "suvim zlatom" potpis Kristijana Ronalda, a velikan svetskog fudbala gleda na sve načine da opravda ulaganje saudijskog kluba u njegov dolazak iz Mančester junajteda. Kao što je to učinio u večerašnjem polufinalu Arapskog kupa, jer je njegov gol "presudio" Al Šortu - 1:0 (0:0).

Tim slavnog Portugalca bio je bolji tokom većeg dela susreta sa protivnikom iz Iraka, ali sve do 75. minuta nije to uspevao da naplati. Osvajač brojnih trofeja sa madridskim Realom, bivši as Sportinga i Juventusa bio je strelac i u 31. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Za razliku od udarca iz penala, kog je izveo na regularan način, a njegova lopta po sredini mreže završila iza leđa golmana. Ronaldu je ovo četvrti gol u pomenutom takmičenju, u kom je nastupio isto toliko puta.

U drugom polufinalu Al Hilal igra sa Al Šababom, a na terenu bi trebalo da se nađe i srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić, koji je ovog leta pojačao Al Hilal.