
pre 4 sata 23: 14
Jonas Valančijunas oktrio gde bi želeo da završi karijeru
Centar Sakramento Kingsa je govoreći za litvanske medije otkrio i gde bi želeo da završi karijeru.
Evropska kuća fudbala (UEFA) objavila je vest da je čak devet zemalja pokazalo interesovanje da preuzme domaćinstvo kada je reč o finalima evropskih takmičenja za 2026. i 2027. godinu, a među glavnim kandidatima za finalne utakmice u Ligi šampiona su Milano i Budimpešta.
Krajnji rok za podnošenje prijava je 21. februar 2024. godine, a kako stvari za sada stoje finale Lige šampiona bi trebalo da se odigra na San Siru ili slavnoj Puškaš areni, gde je ove sezone održano finale Lige Evrope.
Sa druge strane, Nemačka i Rumunija su izrazile želju da se kod njih odigra odlučujuća utakmica drugog po jačini evropskog takmičenja, dok su Norveška i Škotska zagrejani da organizuju finale Lige šampiona za žene.
Podsetimo, ove sezone finalne utakmice tri najveća evropska takmičenja odigrale su se u Istanbulu, Pragu i Budimpešti.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
09.06.2025 22: 51
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
09.06.2025 14: 25
Nesrećni muškarac preminuo je šest minuta posle ponoći.
05.06.2025 18: 02
Generalni sekretar Novog Pazara, Fikret Međedović, imao je teške reči o činjenici da njegov tim potencijalno neće igrati u sportski izborenim evropskim kvalifikacijama.
05.06.2025 14: 00
Klub iz grada na Jošanici možda ne bude mogao da izađe u Evropu, iako je to zaslužio igrama i rezultatima u prvenstvu.
pre 5 sati 22: 58
Fudbaleri Čelsija su savladali Los Anđeles 2:0 (1:0) u prvom kolu grupe D na Svetskom klupskom prvenstvu.
pre 5 sati 22: 20
Lionel Mesi će imati priliku da prestigne Ronalda i svoje ime upiše pored još jednog rekorda.
pre 6 sati 21: 55
UEFA je pooštrila pravila vezana za vlasničke strukture klubova njihovih takmičenja.
pre 7 sati 20: 45
Iako su osvojili Premijer ligu, fudbaleri Liverpula tek treba da uđu u "eru Arne Slota".
Ostavite komentar