Pankov se raduje prvom trofeju, Legija posle penala osvojila Superkup Poljske

15.07.2023 22:29
Pankov se raduje prvom trofeju, Legija posle penala osvojila Superkup Poljske Legia.com

Legija je osvojila Superkup Poljske jer je posle boljeg izvođenja penala bila uspešnija od Rakova 0:0 - 6:5. Tako se Radovan Pankov, bivši igrač Crvene zvezde radovao prvom trofeju u novom klubu iako večeras nije bio akter meča.

Sam meč bio je veoma tvrd, kao uostalom i većina u Poljskoj. Rakov je imao tri dobre prilike, Racovitan je u 11. minutu pogodio prečku, a Cebula u petom minutu nadoknade stativu, dok je iskusni napadač Legije Tomas Pakart u 57. minutu pogodio stativu. Pobednika su odlučivali penali.

Prvi je promašio igrač Rakova Cebula u trećoj seriji, ali je golman Vladan Kovačević odbranio udarac Rosoleka u narednoj rundi i doneo balans. Međutim, Silva je u sedmoj seriji bio neuspešan, Navrocki je pogodio i Legija, osvajač kupa, je peti put u istoriji stigla do trofeja Superkupa.