30.06.2023 22:55
Fijasko Budućnosti u kvalifikacijama za Ligu šampiona: Islanđani pet puta tresli mrežu Podgoričana FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti su u Kopavogsvoluru doživeli težak poraz od islandskog Brejdablika 5:0 (4:0) i tako završili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Jako loše je podgorički tim ušao u utakmicu, te je već nakon nešto više od pola sata igre primio četiri pogotka, posle čega naravno nije uspeo da se vrati.

Islanđani su do vođstva došli u šestom minutu preko Viktora Karla Ajnarsona, da bi Ingi Sigurđson u 22. duplirao prednost.  Treći gol bio je delo Gislija Eijolfsona u 28. a četvrti Hoskuldura Gunlausuna u 33. minutu. Konačan rezultat postavio je Jason Svanborson u 74. minutu - 5:0.