pre 6 minuta 21: 11
Nova era u Vilerbanu je počela: Francisko dobio najveći ugovor u istoriji francuske košarke!
Plejmejker Žalgirisa će staviti potpis na najveći ugovor u istoriji francuske košarke.
U nezgodnom terminu, što za igrače, što za gledaoce u Srbiji, fudbalska reprezentacija će odigrati u Toluki prijateljski meč sa Meksikom. Od četiri časa posle ponoći noćas (5. jun, TV Arena 1 Premium), "orlovi" će testirati "sombrerose" na poslednjoj pripremi pred Mundijal koji će otvoriti upravo oni, kao domaćini, utakmicom protiv Južnoafričke Republike 11. juna.
Izabranici Veljka Paunovića su odradili poslednji trening pred duel, upoznali se sa uslovima na stadionu u Toluki i uverili da ih očekuje fantastična atmosfera. Selektor Veljko Paunović održao je konferenciju za medije u državi gde je sa uspehom vodio dva kluba (Gvadalahara i Tigres), a za sajt FSS govorio je Mihailo Ivanović, napadač Milvola kome ovakva zdanja kao što je fudbalski hram u Toluki, nisu nepoznata.
"Jedva čekamo da meč počne, da osetimo ambijent, biće pun stadion. Njima je ovo poslednja provera pred start na Svetskom prvenstvu, a na nama je da damo sve od sebe i pružimo maksimum u ovom trenutku", rekao je Ivanović.
Očekuje se da stadiona u Toluki, kapaciteta 30.000 mesta, bude maksimalno ispunjen. A na takve atmosfere je, igrajući u Čempionšipu, Ivanović već navikao.
"Nije mi strano, naravno, pogotovo ovakav stadion, bez atletske staze, gde su tribine veoma blizu terena. Prija mi da igram u takvim uslovima. Ostaje da u meč uđemo motivisano, angažovano, borbeno", dodao je bivši as Vojvodine.
Ne krije Ivanović da je oduševljen prijemom i atmosferom u Toluki.
"Iskreno, mislio sam da je to kao kod nas u Srbiji, ali ovo je jedan viši nivo, ljudi vole fudbal. Očekuje nas fantastična atmosfera, a što se tiče vremenske razlike, malo se još prilagođavamo, ali do meča će sve biti u redu", podvukao je Ivanović.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
31.05.2026 19: 03
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz od Zelenortskih Ostrva rezultatom 3:0 u prijateljskom susretu odigranom u Lisabonu, u meču koji je pokazao da Veljka Paunovića očekuje još mnogo posla sa podmlađenim sastavom.
29.05.2026 13: 38
Dve utakmice koje trebaju biti zalog za budućnost.
26.05.2026 12: 35
Sinovi Dejana Stankovića prvi put zajedno pozvani u "A" selekciju Srbije.
31.03.2026 20: 07
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras Saudijsku Arabiju rezultatom 2:1 (0:1) u prijateljskom meču koji je odigran u Bačkoj Topoli.
YouTube
pre 59min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 2h
pre 24 minuta 20: 54
Liverpul je zvanično potvrdio da će Andoni Iraola od naredne sezone predvoditi ekipu sa "Enfilda".
pre 37 minuta 20: 41
Crvena zvezda će i ovog leta biti izuzetno aktivna tokom prelaznog roka.
pre 1 sat 19: 47
Šampion Srbije završio veliki transfer.
pre 2 sata 18: 50
Trenutno najbolji tim naših fudbalera gostuje jednom od domaćina dolazećeg Svetskog prvenstva.
Ostavite komentar