pre 1 minut 17: 10
Bešiktaš demantuje glasine: Glasner ne dolazi u Istanbul
Fudbalski klub Bešiktaš demantovao je danas dolazak Olivera Glasnera na mesto trenera.
Fudbalska reprezentacija Srbije od 17 časova na stadionu "Do Reštelo" u Lisabonu odmeriće snage sa selekcijom Zelenortskih Ostrva u prijateljskoj utakmici.
Duel u portugalskoj prestonici biće zanimljiv iz više razloga. Naš rival će upravo protiv Srbije imati jednu od poslednjih provera pred istorijski nastup na Svetskom prvenstvu, gde će Zelenortska Ostrva prvi put učestvovati na najvećoj fudbalskoj smotri.
Sa druge strane, selektor naše reprezentacije Veljko Paunović zbog velikog broja otkaza standardnih reprezentativaca na raspolaganju ima znatno podmlađen sastav. Upravo zato ovaj meč predstavlja idealnu priliku za mlade igrače da se nametnu stručnom štabu i pokažu da mogu da računaju na ozbiljniju ulogu u narednom periodu. Pred Orlovima su izazovi u elitnoj A diviziji Lige nacija, kao i kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, pa će svaki minut na terenu biti dragocen za sticanje iskustva i dokazivanje u nacionalnom timu.
Iako rezultat nije u prvom planu, očekuje se kvalitetan test za obe reprezentacije, a posebno za Srbiju koja želi da proširi bazu igrača i pronađe nova rešenja za predstojeće takmičarske utakmice.
Ceo tok utakmice Srbija – Zelenortska Ostrva pratite uživo na našem portalu kroz lajv-blog, a utakmicu možete gledati i u direktnom prenosu na kanalu TV Arena Premium 1.
Prijateljska utakmica
Zelenortska Ostrva - Srbija
Stadion: Do Reštelo, Lisabon
Sudija: Igor Stojčevski (Severna Makedonija).
Srbija: F. Stanković – Nedeljković, Eraković, Pavlović, Avdić – Nj. Petrović, A. Stanković – Živković, Kostov, Birmančević – Milošević.
Zelenortska Ostrva: Vozina, Lopes, J. Kabral, S. L. Kabral, Mendes, V. Pina, Borges, K. Pina, Monteiro, Arkanjo, Kosta.
31.05.2026.
Počeo je meč u Lisabonu.
U sastavu ekipu koju predvodi Veljko Paunović nastupiće dvojica debitanata - Filip Stanković na golu i Adem Avdić na poziciji levog beka, s tim što je Njegošu Petroviću, Vasiliju Kostovu i Jovanu Miloševiću ovo tek drugi nastup u nacionalnom timu. Svoj petorici je zajedničko da im je ovo debi u startnoj postavi
Na klupi će šansu od selektora Paunovića danas čekati: Ilić, Lijeskić, Mimović, Simić, Dragojević, Zukić, Ranđelović, Milikić, Štulić, Ivanović, A. Maksimović, Lučić, P. Petrović, Bukinac i Đurđević.
Orlovi će na ovom meču nastupiti u podmlađenom sastavu, a evo za koju se startnu postavu odlučio strateg naše reprezentacije Veljko Paunović.
Dobar dan i veliki pozdrav svim čitaocima portala TV Arena sport. Danas ćemo u našem lajv-blgou pratiti tekstualni prenos prijateljske utakmice između debitanta na Svetskom prvenstvu Zelenortskih Ostrva i naše reprezentacije Srbije, koja nažalost nije izborila plasman na predstojeći Mundijal.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
31.03.2026 20: 07
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras Saudijsku Arabiju rezultatom 2:1 (0:1) u prijateljskom meču koji je odigran u Bačkoj Topoli.
31.03.2026 10: 34
"Orlovi" u nešto izmenjenom sastavu igraju prijateljsku utakmicu sa učesnikom ovogodišnjeg Mundijala.
30.03.2026 09: 06
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije najavljuje drugi martovski meč "orlova".
29.03.2026 12: 23
Mađarski arbitar određen da u utorak (18.00, TV Arena 1 Premium) vodi prijateljski meč "orlova".
pre 1 minut 17: 10
Fudbalski klub Bešiktaš demantovao je danas dolazak Olivera Glasnera na mesto trenera.
pre 48 minuta 16: 23
Pišu srpski mediji...
pre 2 sata 14: 45
Pojavio se Đorđe Jovanović u Partizanu kao veliki potencijal, ali činjenica je da nikada nije uspeo ostvariti vrhunsku karijeru, kakva mu se predviđala za vreme prvog mandata u crno-belom dresu.
pre 3 sata 13: 55
Nekadašnji svetski šampion ističe da se Vlahovićev kvalitet ne dovodi u pitanje, ali naglašava da njegova uloga i učinak u velikoj meri zavise od načina na koji je tim postavljen i kako se igra gradi oko njega.
Ostavite komentar