pre 4 sata 02: 02
Srbin napušta Atinu: Luka Jović oblači opremu crveno-belih boja?
vreme je za novi iskorak u karijari.
Tanjug / AP Photo/Mosa'ab Elshamy, File
Iako je minuli Kup afričkih nacija i dalje u fokusu zbog borbe za titulu za "zelenim stolom" između Maroka i Senegala, još jedna važna ličnost sa pomenutog turnira dospela je na strane sportskih medija širom sveta.
U pitanju je Lumumba Vea, čuveni navijač DR Konga, koji je sve vreme, dok je njegova reprezentacija igrala, stajao mirno na tribini kao statua, prerušen u Patrisa Lumumbu, prvog predsednika ove zemlje.
Nažalost, takmičenje su "ratnici sa ekvatora" su takmičenje završili u osmini finala protiv Alžira, a tada je i Lumumba sišao sa svog položaja. Nadali su se svi ljubitelji fudbala da će ovu karakterističnu ličnost videti i u plej-ofu za Svetsko prvenstvo 2026. godine, u kojem će se njegov tim sastati sa Jamajkom, ali će veći deo planete ostati razočaran.
Naime, kako navode mediji iz Afrike, Lumumbi nije na vreme odobrena viza za Meksiko, gde će se se večeras odigrati pomenuti okršaj. Toliko je ovaj navijač postao vezan za nacionalni tim, da se u čitavu priču uključio i ministar sporta DR Konga, Didije Budimbu, ali svi pokušaji su bili uzaludni.
Delegacija i navijači "ratnika sa ekvatora" su stigli te u Kinšasu u nedelju, a odlaganja letova su učinili nemogućim za Lumumbu da stigne na vreme u Gvadalaharu, gde će večeras od 23.00 časa snage odmeriti nebeskoplavi i Jmajčani.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
28.03.2026 16: 48
Zanimljivo, hrana i piće su uključeni u cenu...
28.03.2026 16: 23
Istorijski uspeh je napravila Bosna i Hercegovina pobedom nad Velsom, koja je balkanskim "zmajevima" obezbedila mesto u finalu baraža kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi 2026. godine. Ipak, neće imati izabranici Sergeja Barbareza nimalo lak posao, pošto će se pred igračima BiH biti četvorostruki šampion planete, Italija.
pre 11 sati 18: 15
Selektor Rudi Garsija presekao...
pre 15 sati 14: 26
Era u kojoj se ishod Mundijala prognozirao isključivo na osnovu tradicije ili trenutne inspiracije pojedinca nepovratno je iza nas.
pre 4 sata 02: 02
vreme je za novi iskorak u karijari.
pre 7 sati 22: 57
Okončana je današnja utakmica Premijer lige...
pre 7 sati 22: 47
Meč koji nije bio za one sa kardiovaskularnim problemima.
pre 7 sati 22: 23
Selektor Sebastijan Minje otvorio je karte u susret Svetskom prvenstvu u fudbalu, ovog leta.
Ostavite komentar