Portugal rutinski protiv BiH: Dva gola i asistencija Bruna Fernandeša

Autor: Mateja Petković

17.06.2023 22:44
Portugal rutinski protiv BiH: Dva gola i asistencija Bruna Fernandeša Tanjug/AP Photo/Armando Franca

Portugal je u Lisabonu pred svojom publikom upisao rutinsku pobedu nas selekcijom Bosne i Hercegovine 2:0 (1:0) u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Roberta Martineza nakon ove utakmice zauzimaju prvo mesto grupe J sa maksimalnih devet bodova, dok je BIH petoplasirana sa svega tri poena.

Domaćin je do vođstva došao u samoj završnici prvog poluvremena kada je strelac bio Bernardo Silva. Bruno Fernandeš se našao u ulozi asistenta, a ofanzivac Mančester sitija je u 44. minutu pogodio za 1:0.

Vođstvo je duplirano u 77. minutu čime je pitanje pobednika i definitivno rešeno. Ruben Neveš je poslao sjajan centaršut ka Brunu Fernandešu, koji je glavom uspeo da savlada golmana Ibrahima Šehića.

Konačan rezultat postavio je Bruno Fernandeš u trećem minutu nadoknade, pa je tako došao do učinka od dva gola i jedne asistencije na utakmici.