pre 11 minuta 20: 23
Stošić otvorio dušu o UFC karijeri: Sve je dobro počelo, a onda su se naređali porazi, jedna stvar me posebno boli...
Srpski teškaš prisetio se perioda karijere dok je nastupao u najvećoj MMA organizaciji.
Credit: Nick Potts, PA Images / Alamy / Profimedia
Duel aktuelnih šampiona Evrope i Južne Amerike, ima zvaničan datum i mesto odigravanja. Pomenute dve reprezentacije potvrdile su da će se utakmica između pomenutih reprezentacija odigrati 27. marta 2026. godine na stadionu "Lusail" u Dohi, u Kataru. Početak susreta zakazan je za 19.00 časova po srednjoevropskom vremenu.
Biće ovo prvi put da se reprezentacija Španije bori za trofej "Finala svih finala". Do sada su odigrana tri izdanja ovog takmičenja. Prva dva, 1985. i 1993. godine, održana su pod nazivom Kup Artemio Franki, a trofej su osvajale Francuska i Argentina. Takmičenje je obnovljeno 2022. godine, kada je Argentina u Londonu savladala Italiju i tako osvojila svoj drugi trofej u ovom formatu.
Španija će u duel sa ekipom koju predvodi sa klupe Luis Skaloni ući ne samo kao aktuelni prvak Evrope, već i kao trenutno prvoplasirana reprezentacija na FIFA rang listi, ispred upravo Argentine.
Poslednji zvanični susret ove dve selekcije odigran je u martu 2018. godine, kada je Španija u prijateljskoj utakmici u Madridu ubedljivo slavila rezultatom 6:1.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
20.07.2026 22: 15
Legendarni španski fudbaler ogorčen zbog agresivnog ispada reprezentativca Argentine, posle finala 23. Mundijala.
20.07.2026 20: 10
Eho meča sa Argentinom osetio se čak i na Pirinejskom poluostrvu.
20.07.2026 01: 02
Sada su sve uzeli.
20.07.2026 00: 49
Najsvečaniji trenutak Mundijala
pre 14 minuta 20: 20
Evropa greške ne prašta.
pre 15 minuta 20: 19
Lukasen gurnut u vatru - i poklonio gol.
pre 16 minuta 20: 18
Ber Ševa i Crvena zvezda u Mađarskoj igraju prvi meč trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
pre 26 minuta 20: 08
Sent Etjen nema problem da ga pusti na pozajmicu u Beograd.
Ostavite komentar