pre 9 minuta 16: 06
Saša Ilić ostaje bez važnog šrafa: Englezi ozbiljno zagrizli za mladog fudbalera Partizana
Ostaje da se vidi da li će transfer biti realizovan.
Credit: Anthony Oliveira / Zuma Press / Profimedia
Prošlo je isuviše malo vremena od njegovog završetka da bi bila zaključena priča o Svetskom prvenstvu u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku (11. jun - 19. jul), pogotovo o finalnom okršaju Španije i Argentine, pa je crtu ispod predugog, preglomaznog i isuviše kontraverznog tutnira podvukao i Zlatan Ibrahimović.
Za početak, najbolji švedski fudbaler svih vremena presrećan je što je "crvena furija" skinula "gaučose" sa trona, jer je pokazala najviše tokom 23. Mundijala, a onda na kraju igrački ponizila jednog Lionela Mesija i njegovu ekipu.
"Fudbal je pobedio. Način na koji Španija igra fudbal, način na koji su igrali na ovom turniru... kada gledate fudbal, ovo je ono što želite da vidite! Argentina nije imala nijedan šut na gol! Tim koji je trebalo da pobedi je pobedio... Pitali ste me pre turnira i rekao sam da će Španija pobediti. Kada ja kažem stvari, one se dese", u svom stilu je prokomentarisao čuveni Ibra, poznat po tome što priča bez dlake na jeziku.
Golgeter Barselone, Intera, Mančester junajteda, Juventusa, Ajaksa, Pari Sen Žermena... nije mogao da prećuti skandaloznu tuču posle završetka utakmice, odnosno napad Leandra Paradesa na Gavija i Erika Garsiju. Tu je već ostao razočaran reakcijom Španaca, odnosnom odsustvom iste od strane ostalih izabranika Luisa de la Fuentea.
"Ne znam šta rade španski igrači, samo gledaju kako drugi igrač udara saigrača. Paredes može biti srećan što na terenu nije bilo igrača poput mene. Da sam bio tamo, udario bih ga glavom i bio bih isključen. To je neprofesionalno od njega", jasan je televizijski komentaror, koji je objavio kraj te svoje karijere posle tek zaključenog SP.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
19.07.2026 22: 44
Emocije su na maksimumu...
19.07.2026 22: 28
Fudbal je davno postao industrija koja donosi ogromnu zaradu.
19.07.2026 17: 49
Hoće li finale da se odigra prema unapred utvrđenom planu?
19.07.2026 08: 01
Ove noći će "goreti" Madrid ili Buenos Ajres.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 10 minuta 16: 06
Ostaje da se vidi da li će transfer biti realizovan.
pre 39 minuta 15: 37
Fudbaler Aston Vile i reprezentativac Belgije Amadu Onana uspešno je operisan posle teške povrede kolena, ali ga sada očekuje dug proces oporavka koji će ga sa terena odvojiti na oko devet meseci.
pre 1 sat 15: 14
Jamal, Rodri, Kukurelja, Poro, Kurbasi... "zapalili" ulice Madrida, žurka na otvorenom trajala do duboko u noć.
pre 1 sat 14: 51
Karim Adejemi rođen je 2002. godine u Minhenu. Otac mu je poreklom iz Nigerije, dok je majka Rumunka.
Ostavite komentar