Ibrahimović proziva VAR i FIFA zbog Iranaca: Pogledao sam milion puta snimak, kakav ofsajd?!
Credit: Henry Rodenburg/Icon Sportswire / Newscom / Profimedia
Iran nije jutros otišao u šesnaestinu finala 23. planetarnog šampionata u fudbalu, možda neće ni kao jedan od najbolje plasiranih timova na listi trećeplasiranih selekcija, a postignut pa poništen gol za pobedu u ključnom meču sa Egiptom digao je dosta prašine.
Iz sata u sat rastu kritike na račun ljidi iz VAR sobe, čijom intervencijom su Iranci ostali da lebde u vazduhu i čekaju tuđe rezulatate, a jednu od oštrijih i direktnijih izrekao je nekada vrhunski igrač Zlatan Ibrahimović.
"Upravo zbog ovoga ljudi sve više gube poverenje u VAR. Govorili su nam da je uveden kako bi ispravljao očigledne greške, a umesto toga stvara još veće kontroverze na najvećoj fudbalskoj sceni. Ovo je jednostavno neprihvatljivo.
Pregledao sam snimak bezbroj puta i dalje mi nije jasno kako je neko mogao da dosudi ofsajd. Ako već poništavate pogodak koji može da odluči sudbinu jedne nacije na Svetskom prvenstvu, morate da budete sto odsto sigurni, a ne da nagađate iza monitora", počeo je paljbu Šveđanin.
Nesreća i tuga Iranaca su najveći. I mogu da prođu samo ako, ipak, završne u nokaut rundi.
"Milioni Iranaca slavili su istorijski trenutak, da bi im ga grupa službenih lica oduzela za svega nekoliko sekundi. Niste poništili samo gol – ukrali ste san jednom narodu! Ne možete da se krijete iza tehnologije kada se ona koristi na pogrešan način. Ovo nije pravda, ovo je nesposobnost. Svetsko prvenstvo igra se jednom u četiri godine.
Igrači žrtvuju sve da bi stigli ovde, navijači dolaze sa svih strana sveta, a onda jedna šokantna odluka uništi mesece rada. To je neoprostivo. Ako je ovo standard suđenja na najvažnijem fudbalskom takmičenju na svetu, onda je nešto ozbiljno pogrešno. Fudbal zaslužuje bolje, igrači zaslužuju bolje, a pre svega navijači zaslužuju mnogo više", vrlo je jasan i precizan komentar Ibrahomovića.
Ostavite komentar