pre 15 minuta 11: 20
Barselona gleda svoja posla, ali i navija za Atletiko: Sledi možda prelomna tačka trke za titulu
Lider španskog šampionata u fudbalu vrlo zainteresovan za ishod Madrilenja.
Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaler Borusije iz Dortmunda i engleski reprezentativac Džud Belingem proglašen je za najboljeg igrača sezone u Bundesligi.
Belingem (19) je ove sezone odigrao 31 meč u Bundesligi i postigao je osam golova i imao je četiri asistencije, a propustio je ove sezone samo tri utakmice. U saopštenju Bundeslige se navodi da je Belingem po prvi put u karijeri izabran za igrača godine.
Borusija je osvojila drugo mesto na tabeli Bundeslige sa 71 bodom. Prvoplasirani Bajern je imao takođe 71 bod, ali je klub iz Minhena osvojio titulu zbog bolje gol razlike.
Nemački i španski mediji navode da bi Belingem trebalo u letnjem prelaznom roku da pređe u Real uz obeštećenje od 100 miliona evra, a sa klubom iz Madrida će potpisati ugovor na šest godina.
Belingem je karijeru počeo u Birmingemu, a u Borusiju je stigao 2020. godine.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
07.06.2023 16: 58
Odavno je talentovani vezista počeo da privlači pažnju brojnih evropskih klubova, ali je na kraju pobedu nad konkurencijom odneo "kraljevski klub", koji je na račun nemačkog kluba uplatio 103 miliona evra na ime obeštećenja.
26.05.2023 11: 47
Džud Belingem, vezni igrač Borusije iz Dortmunda pojačaće Real Madrid.
28.03.2023 22: 30
Bild navodi da je Borusija odlučila da traži obeštećenje od 150 miliona evra za Belingema ako engleski fudbaler odbije da produži ugovor sa nemačkim klubom.
pre 14 sati 20: 58
Borusija iz Dortmunda je priredila spektakularan preokret u 27. kolu Bundeslige i pred svojim navijačima savladala HSV sa 3:2, iako je na poluvremenu gubila sa 0:2.
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 13h
pre 16 minuta 11: 20
Lider španskog šampionata u fudbalu vrlo zainteresovan za ishod Madrilenja.
pre 54 minuta 10: 42
Meksikanac, golom protiv Barnlija, potvtdio svoj nepriskosnoven status.
pre 1 sat 10: 23
Dva tima imaju različite statuse i ambicije u aktuelnom prvenstvu.
pre 1 sat 10: 00
Ljubiteji engleskog klupskog fudbala nadaju se spektaklu na čuvenom "Vembliju".
Ostavite komentar