
pre 40 minuta 06: 25
(VIDEO) Herojski niz SGA prelomio utakmicu: Oklahoma izjednačila!
Indijana je vodila u većem delu meča, ali u samom finišu nisu imali dovoljno pribranosti
Džud Belingem će nardne nedelje i oficijalno postati novi fudbaler Rea Madrida. Vezni igrač Borusije iz Dortmunda i selekcije Engleske postpisaće ugovor do 2029. godine a Madriđani su se dogovorili da plate 100 miliona evra za obeštećenje plus određene moguće bonuse koja bi ovu sumu mogla da uveća, pretpostavlja se, za još 40 odsto.
Madridska "Marka" je prva objavila ekskluzivu oko transfera Belingema pre tri nedelje, a danas je donela i određene detalje a onja prvi odnosio se na potpis ugovora koji se očekuje tokom naredne nedelje. Ovo je i razumljivo jer Belingema u subotu čeka duel sa Majncom i izvesno titula sa "milionerima" koji imaju bodovnu prednost u odnosu na Bajern.
Kada je plata engleskog reprezentivca u pitanju, "Marka" ističe da bar u prvoj sezoni neće biti u najvišem platnom razredu, a da će kroz šestogodišnji ugovor njegova primanja samo rasti. Na kraju je, kažu, presudila želja Engleza da igra u Realu, mada je od Liverpula i Sitija dobijao više novca.
Belingem je imao još jednu odličnu sezonu u Dortmundu, na 42 utakmice upisao je 14 golova i pet asistencija, a ostavio je veoma upečatljiv utisak i na Mundijalu u Kataru.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
03.03.2024 13: 53
Trener fudbalera Reala Karlo Anćeloti izjavio je da je ogorčen suđenjem Hesusa Hila Manzana na meču sa Valensijom i istakao da je arbitar oštetio madridski klub, prenose španski mediji.
01.03.2024 13: 46
Trener Reala Karlo Anćeloti imaće na raspolaganju oporavljenog Džuda Belingema.
18.10.2023 20: 54
Džud Belingem igra briljantno i za Real i za Englesku, čak devet puta od 13 mečeva je bio igrač utakmice.
14.06.2023 12: 35
"Kraljevski klub" će sutra predstaviti Džuda Belingema kao novog fudbalera sa kojim je za 103 miliona evra potpisao šestogodišnji ugovor.
pre 8 sati 22: 50
Legendarni italijanski fudbaler Filipo Inzagi napustio je Pizu nakon istorijskog plasmana u Seriju A, saopšteno je iz kluba.
pre 8 sati 22: 40
Tek što je Fudbalski klub Partizan ozvaničio saradnju sa nekadašnjim fudbalerom Herenvena, Matejom Milovanovićem, na stadionu "JNA", a već je novo pojačanje "parnog valjka" stiglo na pripreme kako bi se priključilo ekipi Srđana Blagojevića.
pre 8 sati 22: 20
Fudbaleri Juventusa predstavljaće klub iz Torina na predstojećem takmičenju.
pre 9 sati 21: 55
Zbog doping skandala i suspenzije, bivši fudbaler Juventusa od prošle godine nema posao.
Ostavite komentar