pre 23 minuta 20: 25
Ništa od četvrtfinala Sinsinatija: Krunić i Danilina zaustavljene u drugom meču
Srpska i kazahstanka teniserka brzo eliminisane u Ohaju
Profimedia
Fudbal u Saudijskoj Arabiji je u ekspanziji, mnoge velike zvezde svetskog fudbala odlaze u ovu zemlju čiji klubovi ne žale novac za njihovo dovođenje, a nedavno Svetsko prvensto za klubove je pokazalo da ekipe iz Pro lige mogu da se nose sa najvećim svetskim klubovima.
Mnogi zbog gore navedenog smatraju da je ovo takmičenje u rangu pet najjačih svetskih liga, ali tako ne misli i legendarni holandski fubaler Vesli Snajder.
Prema njegovim rečima za tako nešto bi moralo da prođe još mnogo godina kako bi samo takmičenje dobilo na težini, ali priznanje da je ono vrlo kvalitetno.
"Fudbalska liga u Saudijskoj Arabiji je fantastična. Imate mnogo klubova koji su doveli vrhunake zvezde poput Kristijana Ronalda, Karima Banzeme i mnogih drugih i pokazuje da je na pravom putu. Ideja je dobra, takmičenje se razvija, ali da bismo ga uporedili sa pet najjačih na svetu treba da prođe još malo vremena. Potrebno je da se razviju mladi igrači, da klubovi još više ojačaju, ali ako razvoj nastavi ovaj ubrzani tempo, kao što je to bi slučaj do sada, mogli bismo u narednim godina da očekujemo i tako nešto", rekao je Šnajder za medijeu Saudijskoj Arabiji.
U fudbalskim krugovima Saudijske Arabije postoji ideja da upravo legendarni Holanđanin bude promoter ovog takmičenje i on kaže da je saglasan sa tim.
"Bilo je nekih razgovora na tu temu i ukoliko se ukaže prilika bila bi mi čast da obavljam tu funkciju. Trenutno nisam uključen u fudbalske tokove u trenerskom smislu ili kao menadžer, mada mi je prolazilo kroz glavu da se bavim trenerskim poslom. Zapravo, imao sam kratku epizodu u Fudbalskom savezu Holandije, ali trenutno sam posvećen porodici i nekim svojim privatnim poslovima."
Svaki razgovor sa Veslijem Snajderom počinje i završava se sa pričom o 2010. godini kada je, prema mišljenju gotovo cele sportske javnosti, neopravdano ostao bez titule najboljeg igrača sveta, budući da je Zlatna lota te godine pripala Lionelu Mesiju.
"Čim me ljudi stalno pitanju o tome znači da i oni misle da sam bio blizu da je osvojim, a stvarno msilim da sam te sezone uradio nešto neverovatno. Sa Intereom sam pod vođstvom Žozea Murinja, kojije za mene najbolji trener 20. veka, osvojio 'tripletu', sa reprezentacijom Holandije stigao do završnice Svetskog prvestva, ali titula je otišla Mesiju. On je veliki igrač i imam poštovanje prema njemu, ali događa se nekada da trofej ne ode onom ko je bio najbolji te godine. Pa, setite se samo Frenaka Riberija 2013. godine ili Roberta Levnadovskog 2020. godine", rekao je Snajder..
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
16.08.2026 17: 48
Od Mančester junajteda i Real Madrida, preko Juventusa i reprezentacije Portugala, do brojnih individualnih priznanja i rekorda, Ronaldo je već ostavio ogroman trag. Sada ostaje samo pitanje kada će tačno odlučiti da kaže da je stvarno kraj.
15.08.2026 21: 17
Inter je završio jedno od zanimljivijih pojačanja ovog leta. Đed Spens napustio je Totenhem i karijeru nastavlja u Milanu, a italijanski klub za njegov potpis izdvojio je 30 miliona evra, uz mogućnost dodatnih 8,8 miliona kroz bonuse.
13.08.2026 10: 39
Kako sada stvari stoje, Holanđanin se seli u Saudijsku Arabiju.
12.08.2026 16: 44
Stanković je ponikao u Interovoj akademiji, a posle pozajmice u Lucernu napravio je veliki iskorak u Brižu. Belgijski klub ga je otkupio, ali je Inter odlučio da iskoristi mogućnost povratka i ponovo ga dovede u Milano. Njegove igre u Belgiji bile su dovoljno ubedljive da klub promeni prvobitne planove.
YouTube
pre 23h
YouTube
pre 23h
pre 28 minuta 20: 21
Revanš utakmice igraju se 25. avgusta.
pre 36 minuta 20: 13
Podelom bodova niko nije zadovoljan.
pre 1 sat 19: 46
Crveno-beli šesti put u Evropi igraju protiv klubovca iz Češke.
pre 1 sat 19: 18
Konačno su ga sačekali...
Ostavite komentar