07.05.2023 17:18
Seltik odbranio titulu prvaka Škotske četiri kola pre kraja i prišio 53. zvezdicu Tanjug/Jane Barlow/PA via AP

Titula ne menja vlasnika u Škotskoj, četiri kola pre kraja Seltik je upisao 53. titulu prvaka jer je zadržao 13 bodova prednosti pred Rendžersom pobedivši Harts 2:0 (0:0).

"Kelti" su gostovali Hartsu u 34. kolu Premijer lige Škotske i to trijumfa su stigli u nastavku meča i to sa igračem više. Levi bek domaćina Kokrin je zaradio crveni kraton u 45. minutu.

Proradili su Japanci u nastavku. Na pas Riju Hatatea pogodak u 67. minutu postigao je Kjogo Furuhaši, što mu je bio jubilarni 50. gol u dresu "Kelta". Korejac Oh Hjun-Gju je u 80. minutu postavio konačan rezultat i slavlje je moglo da počne.