03.05.2023 20:33
(KRAJ) Napredak - Crvena zvezda 0:0 - 2:4: Borjan odbranio dva penala, crveno-beli u polufinalu Kupa Srbije MN Press

U danu kada je Srbiju potresla velika tragedija, fudbaleri Napretka i Crvene zvezde će morati da odmere snage u četvrtfinalu Kupa Srbije. Crveno-beli su osvojili 34. titulu i danas u Kruševcu žele da nastavi ka drugom zacrtanom cilju - odbrani trofeja kupa.

Napredak nije uspeo da se domogne plej-ofa kao prošle sezone, ali je u plej-autu na "sugurnom", pa će učiniti sve da Zvezdu skrene sa zacrtnaog cilja i pokuša da obezbedi plasman u polufinale Kupa Srbije.

U taboru crveno-belih su pred meč bili veoma oprezni jer su u martu u okviru Mozzart bet Superlige odigrali 1:1 u Krupevcu. Trener Miloš Milojević na teren je poslao sličan tim koji je pobedio Čukarički 4:0 i time jasno stavio do znanja ambicije u ovom meču.

Crvena zvezda u Napredak su u 21. veku samo jednom igrali u kupu, crveno-beli su slavili 2008. godine 3:1.

Napredak - Crvena zvezda 0:0 - 2:4 penalima

Stadion: Mladost.
​Sudija: Milan Mitić.

NAPREDAK: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac (od 73. Laban) - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić (od 51. Zogović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - L.Nikolić, Eraković, Dragović (od 89. Milunović), Azarov - Kangva (od 46. Ivanić), Mijailović - Bukari, Mitrović (od 72. Prucev), Katai (od 72. Mijatović)  - Rakonjac.

Parovi četvrtfinala Kupa Srbije

Četvrtak

TSC - Novi Pazar 16.00 (TV Arena 1 Premium)

Radnik - Čukarički 16.00 (TV Arena 2 Premium)

Radnički Niš - Vojvodina 18.30 (TV Arena 1 Premium)

Polufinale je zakazano za 17. maj, a finale će se igrati 24. maja.

(UŽIVO) Napredak - Crvena zvezda

03.05.2023. 20:36

Zvezda u polufinalu Kupa Srbije posle penala 0:0 - 2:4

Penal serija je tekla ovako: Rakonjac 0:1, Šarić 1:1, Azarov 1:2, Kerkez 1:2 - Borjan brani, Ivanić 1:2 - Petrić brani, Đeković 1:2 - Borjan brani, Mijatović 1:3, Putinčanin 2:3, Bukari 2:4.

03.05.2023. 20:22

Kraj meča, penali će odlučivati putnika u polufinale Kupa

Napredak je odoleo Zvezdi, ostalo je 0:0, polufinalistu Kupa Srbije odlučivaće penali.

03.05.2023. 20:17

90. minut: Igraće se još pet minuta

Igraće se još pet minuta. Ako ne bude golova odmah će se izvoditi penali.

03.05.2023. 20:14

87. minut: Ivanić pogađa stativu

Nije imala sreće Crvena zvezda, Mirko Ivanić je gađao iskosa sa 15 metara i pogodio stativu gola Petrića.

03.05.2023. 20:09

84. minut: Penali su sve izvesniji u Kruševcu

Zvezda nema ideju kako da po mokrom terenu usled jake kiše nadmudri odbranu domaćina. Previše se kombinuje na 16 metara, nema ni udarca sa distance kojom se najčešće ruši dvojni blok. Pokušao je Lazar Nikolić sa 25 metara, ali Petrić je bio na mestu.

03.05.2023. 20:01

75. minut: Crveno-beli posustaju, Kruševljani uspostavili ravnotežu

Crvena zvezda posustaje, Katai je izašao zbog povrede, trener Milojević je na teren poslao mlade igrače Mijatovića i Pruceva. Napredak je uspostavio ravnotežu, čak imaju i više nergije u ovom delu meča.

03.05.2023. 19:50

63. minut: Kerkez neprecizan posle kornera

Šarić je kreirao napad Napretka koji se završio kornerom. Posle njega, štoper Kerkze je šutirao glavom preko gola.

03.05.2023. 19:42

55. minut: Šarićev pokušaj sa 40 metara

Napredak je konačno izašao na polovinu Zvezde a Šarić je oporbao udarac sa 40 metara. Udarac je bio jak i završio je iznad prečke gola Milana Borjana. Još nema udarca u okvir gola za domaćina.

03.05.2023. 19:37

50. minut: Mitrović se okliznuo kad ne treba

Dobar napad izvela je Zvezda, Mitrović je sebi stvorio prostor za udarac sa 11 metara, ali se okliznuo prilikom šuta i "dodao" loptu Petriću. Bila je ovo izgledna pozicija za gol.

03.05.2023. 19:32

Počelo je drugo poluvreme, Ivanić na terenu umesto Kangve

Nastavljen je prvi meč četvrtfinala Kupa Srbije. Nema golova, ali je napravljena jedna izmena kod gostiju. Umesto Kingsa Kangve na terenu je Mirko Ivanić.

03.05.2023. 19:18

Kraj prvog poluvremena, nema golova

Mreže su mirovale u prvom delu zahvaljujući golmanu Napretka Petriću. Odbranio je nekoliko udaraca Kangvi i Kataiju, pa inicijativa crveno-beli nije urodila plodom.

03.05.2023. 19:15

44. minut: Kerkez spečava Kataija

Aleksandar Katai je bio blizu da donese prednost Zvezdi na poluvremenu. Međutim, njegov udarac sa šest metara uspeo je da blokira Kerkez požrtvivanim uklizavanjem.

03.05.2023. 19:09

40. minut: Golman Petrić i dalje odoleva crveno-belima

Ređaju se napadi, korneri Crvene zvezde. Golman Petrić je zaustavio udarac Kataija, zatim je Mijailović posle kornera poslao loptu sa 17 metara pored stative, da bi i Rakonjac bio izblokiran prilikom udarca.

03.05.2023. 19:00

30. minut: Nižu se napadi pred golom Petrića

Traži Zvezda gol, Katai je pogodio stativu, ali gol ne bi bio priznat jer je prethodilo igranje rukom Mitrovića, da bi golman Petrić odbranio snažan udarac Kingsa Kangve sa 20 metara. Napredak je prinuđen da se brani.

03.05.2023. 18:52

20. minut: Inicijativa crveno-belih, Rakonjac neprecizan posle kornera

Zvezda je preuzela inicijativu i napadač Rakonjac je propustio prvu priliku. Posle kornera je bio najviši na prvoj stativi, šutirao je sa pet metara pored gola.

03.05.2023. 18:40

10. minut: Nema prilika u otvorenoj igri

Igra se otvoreno na obe strane u jednoj teškoj atmosferi zbog današnjih dešavanja. Napredak je imao nekoliko solidnih napada, ali bez završnog udarca, a Zvezda je mogla i bolje da iskoristi centaršut Lazara Nikolića. Lopta je prošla kroz peterac a da je niko nije zakačio.

03.05.2023. 18:31

Meč je počeo

Meč četvrtfinala Kupa Srbije je počeo, na stadionu Mladost podno Bagdale okupilo se nešto više od hiljadu gledalaca.

03.05.2023. 18:30

Minut ćutanja povodom tragedije u Beogradu

Pred početak meča minutom ćutanja odata je pošta tragično nastradalima u školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu.

03.05.2023. 17:43

Navijači Zvezde neće prisustvovati meču zbog tragedije u školi

Navijači Crvene zvezde zbog tragičnog događaja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu neće prisustvovati današnjoj utakmici četvrtfinala fudbalskog Kupa Srbije protiv Napretka u Kruševcu.

"Povodom tragičnog događaja u beogradskoj školi Ribnikar, Delije obaveštavaju sve zvezdaše da neće prisustvovati Kup utakmici u Kruševcu. Danas sigurno nikome nije do fudbala, ni do pesme, ni navijanja. Neka je večna slava svim stradalima i Bog dušu da im oprosti", navodi se u saopštenju navijača Crvene zvezde.