Igor Tiago srušio Sašu Ilića, Ludogorec novi lider u Bugarskoj

30.04.2023 21:54
Igor Tiago srušio Sašu Ilića, Ludogorec novi lider u Bugarskoj Guliver/Imago Sports

Saša Ilić je sa CSKA izgubio prvo mesto dva kola pre kraja prvog dela šampionata Bugarske jer je u velikom derbiju 28. kola poražen u Sofiji od Ludogoreca 1:0 (0:0).

Bio je CSKA bolji rival od šampiona, Nazon i Moreno su propustili velike prilike da donesu prednost. Međutim, incident u 66. minutu, kada su navijači domaćina bacali razne predmete na teren, a Kiril Despodov tvrdio da je bio pogođen flašom, prouzrokovao je prekid od 15 minuta. Sudija Georgi Kabakov je morao igrače da povuče u svlačionicu dok se stanje na tribinama nije primirilo.

I kada je meč bio nastavljen, iz prve akcije Ludogorec je poveo prek Igora Tijaga. Stameni brazilski napadač, koji je na pripremama dva puta matirao golmana Crvene zvezde, postigao je gol u 68. minutu vredan trijumfa i povratka na prvo mesto.

Dva kola pre kraja, šampion Ludogorec ima 68 bodova, CSKA iz Sofije 67, ša slede CSKA 1948 sa 58, Levski sa 51 bodom...