11.12.2023 16:00
Stadion CSKA u Sofiji ide u rekonstrukciju uz poraz "armejaca" od Ludogoreca u 107. minutu Twitter/CSKA Sofia

Stadion "Bugarske armije" u Sofiji, napravljen još 123 godine, posle 100 godine ide u rekonstrukciju, a u poslednjem duelu CSKA je poražen juče od Ludogoreca 0:1 u bugarskoj ligi i to pogotkom u 17. minutu nadoknade.

Sam meč je protekao u velikoj bakljadi navijača CSKA, ali i nemirima zbog gola Spasa Deleva u 17. minutu nadoknade  (polomljen mu je i nos), kada su navijači domaćina ušli na teren. Ipak, susret je nekako završen posle 25 minuta nadoknade.

Stadion u Sofiji izgrađen je 1923. godine, kao "Atletik Park", zatim je nosio ime "Čavdar" do 1948, kada je postao "Narodna armija" i dok igrača CSKA. Rekostruisan je 1965. godine, otvoren ponovo 1967. (kapacitet 22.995) i od tada do danas "armejci" su (od 1990. nosi ime "Bugarska armija") na njemu odigrali 1085 mečeva, uz 874 pobede, 140 remija i 71 porazom uz gol razliku 2992:721.

Ministarstvo omladine i sporta Bugarske je početkom godine donelo odluku o rekonstrukciji stadiona "Bugarska armija". Radovi če početi u januaru 2024. godine, rekon strukcija će trajati 18 meseci, a novi stadion će biti iz kategroije "UEFA 4" i imaće 16.000 sedećih mesta.