Saša Ilić "preživeo" Levski: Golman CSKA Busato odbranio penal u 90. minutu

17.04.2023 18:30
Saša Ilić "preživeo" Levski: Golman CSKA Busato odbranio penal u 90. minutu MN Press

Saša Ilić je "preživeo" gradski derbi sa Levskim zahvaljujući golmanu Busatu koji je u 90. minutu odbranio penal Ivalinu Popovu i sačuvao CSKA (0:0) u derbiju 26. kola šampionata Bugarske, a time i dva boda prednosti nad Ludgorecom.

Pred 25.000 gledalaca, CSKA i Levski odigrali su tvrd derbi, bez mnogo pravih prilika, sa devet žutih kartona i najvećim uzbuđenjem na samom kraju. Ivalin Popov, koji je u prvom delu propustio najbolju priliku za goste, nije uspeo sa 11 metara da nadmudri Busata.

CSKA je imao neke prilike preko Viona i Nazona, ali je golman Busato bio pravi junak jer je pre penala zaustavio i nezgodan udarac glavom Rikardinja.

Do kraja prvog dela sezone ostala su još četiri kola, CSKA ima 64 boda, Ludogorec dva manje i ova dva tima će se do kraja boriti za titulu.