Omladinci AZ Alkmara najbolji u Evropi: Hajduk pretrpeo ubedljiv poraz u finalu

Autor: Mateja Petković

24.04.2023 20:30
Omladinci AZ Alkmara najbolji u Evropi: Hajduk pretrpeo ubedljiv poraz u finalu UEFA.com

Omladinci AZ Alkmara su osvojili juniorsku ligu šampiona pošto su u finalu bili bolji od vršnjaka iz splitskog Hajduka 4:0 (1:0).

Holanđani su od samog starta bili kvalitetniji i opasniji rival, ali je Splićane u prvom poluvremenu u igri držao golman, Borna Buljan.

Ipak, AZ je u 45. minutu iskoristio neopreznost protivnika i došao do vođstva. Luka Vušković je potpuno nepotrebno oborio Ernesta Pokua i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Džejdon Adai i pogodio za 1:0.

Drugi gol usledio je u 70. minutu kada je Fede ed Jong uposlio Pokua koji je bio precizan, a samo šest minuta kasnije je isti igrač bio strelac i trećeg gola.

Četvrti pogodak bio je delo Meksa Merdinka u 79. minutu, a isti igrač postavio je i konačan rezultat 5:0 u 87. minutu.