UEFA Liga Evrope

Autor: Mateja Petković

21.04.2023 20:35
Istorijski uspeh omladinaca Hajduka: Splićani izborili plasman u finale Lige šampiona Twitter/Hajduk Split

Omladinci splitskog Hajduka su se danas upisali u istoriju tako što su se pobedom nad vršnjacima iz Milana 3:1 plasirali u finale Lige šampiona.

"Rosoneri" su bili mnogo opasniji tim u prvom poluvremenu u Ženevi, ali svoje šanse nisu iskoristili, tako da je u drugom usledila kazna.

Hajduk je do vođstva došao u 51. minutu kada je Jere Vrcić zatresao mrežu na asistenciju Roka Brajkovića. Prednost je ruplirana u 69. minutu, a strelac je bio Rokas Pukštas. Svega nekoliko minuta kasnije pitanje pobednika je i definitivno bilo rešeno, pošto je Šimun Hrgović u 76. minutu pogodio za 3:0.

Utešni gol za Milan postigao je Kevin Zeroli u 83. minutu, što nije bilo dovoljno da se izbegne poraz, tako da je krajnji rezultat bio 3:1.

Dakle, Hajduk će se za trofej boriti sa holanskim AZ Alkmarom, koji je ranije danas eliminisao Sporting posle boljeg izvođenja penala.