pre 28 minuta 22: 56
Sabalenka uzbuđena zbog igranja sa Đokovićem: Biće intenzivno
Nastupiće zajedno u miks dublu na US openu.
Guliver
Tijeri Anri više nije selektor mlade reprezentacije Francuske, saopštio je danas Fudbalski savez ove zemlje (FFF). U saopštenju FFF se navodi da je Anri ostavku podneo iz ličnih razloga.
Anri je preuzeo mladu reprezentaciju Francuske u avgustu prošle godine. On je imao ugovor sa FFF do juna 2025. godine. Anri (47) je sa reprezentacijom Francuske osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.
Selekcija Španije je devetog avgusta u finalu OI posle produžetaka pobedila Francusku 5:3. Mlada fudbalska reprezentacija Francuske se nalazi u grupi H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.
Prvo mesto na tabeli grupe H drži Slovenija sa 12 bodova, dok je Francuska druga sa devet. Austrija je treća sa osam, BiH ima tri, a Kipar samo dva boda.
U svojoj trenerskoj karijeri, Anri je do proveo dve godine na klupi reprezentacije Belgije kao pomoćnik, a onda je na klupskom nivou predvodio Monako. Kao igrač je ostao upamćen kao legenda Arsenala, za koji je igrao osam godina, da bi potom prešao u Barselonu. Sa nastupanjem na travnatoj podlozi je završio u Njujorku, kao fudbaler Red Bulsa. Svoj put je započeo u Monaku, odakle je zatim otišao u Juventus.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
27.03.2024 09: 25
Najbolji fudbaler Francuske, Kilijan Mbape nije uspeo da se upiše u listu strelaca u pobedi "trikolora" nad Čileom (3:2), ali će utakmica odigrana na "Veledromu" ostati masnim slovima upisana u njegovoj karijeri.
30.07.2026 17: 35
Najbolji asistent Mundijala 2026, rezimirao svoje prvo igranje za Francusku na velikom takmičenju.
28.07.2026 13: 21
Portugalac Kristijano Ronaldo nastavlja da širi poslovnu imperiju van fudbalskog terena.
14.07.2026 23: 42
Kada igra Kilijan Mbape, onda igra i Francuska, a kada zvezde Real Madrida nije na svom nivou tada ni "galskim petlovima" ne ide onako kako se očekuje. To se znalo i pre duela protiv Španije, da bi tokom polufinala ovogodišnjeg Mundijala samo je dobilo još jednu potvrdu.
pre 52 minuta 22: 33
Kada se činilo da će utakmica biti završena bez golova, domaći su pronašli način da krunišu bolju igru. Mladi Bogdanović je uputio sjajan centaršut sa leve strane, a Stuparević je najviše skočio i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu za veliko slavlje – 1:0.
pre 1 sat 22: 12
Drugi gol crno-beli su primili u prvom minutu nadoknade.
pre 1 sat 22: 04
U 4. kolu Radnički iz Niša dočekuje Partizan, dok će zamun igrati u Kragujevcu protiv Zemuna.
pre 1 sat 22: 01
Saša Ilić je prvi put poražen kao trener crno-belih, a Novobeograđani su iskoristili brojčanu prednost da zadrže maksimalan učinak posle tri kola!
Ostavite komentar