07.04.2023 19:30
Srbija deklasirala BiH u Staroj Pazovi: Jelena Čanković upisala pet asistencija za poluvreme MN Press

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije opravdala je ulogu favorita i u revijalnom meču u Staroj Pazovi deklasirala selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 6:0 (5:0).

U prijateljskoj utakmici, koja se igrala uoči početka takmičenja u Ligi nacija, briljirala je Jelena Čanković, koja se istakla sa čak pet asistencija, a sve ih je zabeležila u prvom poluvremenu, kada je Srbija i definitivno rešila pitanje pobednika.

Što se tiče strelaca, u centru pažnje bila Tijana Filipović koja je zabeležila het-trik , dok su po jedan gol upisale Nevena Damjanović, Alegra Poljak i Milica Mijatović.

S obzirom da je Srbija imala pet golova prednosti u prvih 45 minuta, selektor Dragiša Zečević dao je šansu u nastavku drugim fudbalerkama sa manjom minutažom.

Narednu prijateljsku utakmicu, Srbija će odigrati u ponedeljak protiv Južne Afrike, ekipe koja će se takmičiti na predstojećem Svetskom prvenstvu.