AEK i Apoel remizirali u Larnaki: Tričkovski pokvario slavlje Milojeviću

03.04.2023 20:40
AEK i Apoel remizirali u Larnaki: Tričkovski pokvario slavlje Milojeviću MN Press

Fudbaleri AEKa i Apoela remizirali su u Larnaki 2:2 (1:2), te će ekipa Vladana Milojevića morati još malo da sačeka kako bi sa sigurnošću mogla da slavi titulu.

Imali su izabranici bivšeg trenera Crvene zvezde i danas tu mogućnost, ali nisu uspeli da zadrže vođstvo, tako da je usledila podela bodova, a najzaslužniji za to bio je fudbaler AEK-a, Ivan Tričkovski.

Naime, prvo vođstvo imali su domaći, kada je Adam Đurču zatresao mrežu Apoela u 10. minutu. Međutim, radost je trajala svega minut, pošto je izjednačenje usledilo za manje od 60 sekundi, a doneo ga je Giorgi Kvilitaja.

Isti igrač doneo je i preokret u 37. minutu, tako da su gosti na poluvreme otišli sa golom prednosti. Delovalo je da će Milojević osvojiti sva tri boda i tako potvrditi titulu, ali je Tričkovski u 88. minutu bio precizan za konačnih 2:2.

U narednom kolu Apoel dočekuje Apolon, dok će AEK na strani igrati protiv Pafosa.