01.03.2023 20:00
Milojevićev Apoel eliminisan u četvrtfinalu Kupa: Omonija slavila pogotkom u 98. minutu MN Press

Vladan Milojević i njegov Apoel ispali su iz Kupa Kipra, pošto poraženi od Omonije ukupnim rezultatom 2:3.

Apoel je u prvom meču izašao kao pobednik sa 2:1, ali je danas na svom stadionu poražen sa 0:2 (0:1). Delovalo je da će produžeci ili eventualni jedanaesterci odlučivati o plasmanu u polufinale, ali su gosti pogotkom sa bele tačke u osmom minutu sudijske nadoknade ipak došli do trijumfa.

Omonija je dobro otvorila meč i do vođstva je došla već u 12. minutu, kada se Karim Ansarifard dobro snašao pred protivničkim golom i pogodio za 1:0. Plasman u polufinale gostima je doneo Roman Bezus u 98. minutu, kada je sa bele tačke savladao golmana Vida Beleca.

U narednom kolu kiparskog šampionata Apoel na svom terenu dočekuje Nea Salaminu.

Podsetimo, izabranici Vladana Milojevića su aktuelni lideri na tabeli sa dva boda više od drugoplasiranog AEK-a.