Birmančević golom u 90. minutu, doneo Sparti duplu krunu

22.05.2024 23:38
Veljko Birmančević, strelac pobedonosnog gola Profimedia
Veljko Birmančević, strelac pobedonosnog gola

Srpski reprezentativac Veljko Birmančević krunisao je fantastičnu sezonu duplom krunom. Sparta iz Praga do trofeja u Kupu Češke, došla je upravo zahvaljujući reprezentativcu Srbije, koji je golom u 90. minutu pobedila Viktoriju Plzenj 2:1.

Sparta je još ranije obezbedila titulu prvaka, a sada je samo potvrdila da je najkvalitetniji tim Češke, a najzaslužniji za ovaj uspeh je upravo nekadašnji igrač Čukaričkog, Veljko Birmančević.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo, ali su zato golovi "padali" u poslednjoj trećini utakmice. Prvo je u 63. minutu defanzivac Viktorije Sampson Dveh imao veliku šansu koju nije iskoristo, da bi isti igrač u 79. minutu pogodio sopstvenu mrežu i tako omugućio Sparti da povede.

Nekoliko minuta kasnije zbog drugog žutog kartona isključen je bio vezista Viktorije, Pavel Šulc. Uprkos tome što su imali igrača manje ekipa iz Plzenja je u 87. minutu, postigao gol preko Tomaša Čorija za 1:1.

Ipak, radost domaćeg tima je pokvario Veljko Birmančević golom u 90. minutu za pobedu i novi trofej Sparte.