Milan Borjan i Kanada prvi put na završnom turniru KONKAKAF Lige nacija

29.03.2023 08:50
Milan Borjan i Kanada prvi put na završnom turniru KONKAKAF Lige nacija Tanjug/Nathan Denette/The Canadian Press via AP

Kanada je po prvi put obezbedila plasman na završni turnir KONKAKAF Lige nacije! Ekipa engleskog stručnjaka Džona Herdmena slavila je prilično lako protiv Hondurasa sa 4:1, čime je odbranila prvo mesto u trećoj grupi A Divizije ovog takmičenja.

Na fajnal-foru koji se od 15. do 18. juna igra u SAD, sastaće se u polufinalu SAD i Meksiko, odnosno Kanada i Panama. Pobednici igraju za trofej 18. juna u drugom izdanju KONKAKAF Lige nacija.

Honduras je pobedio Kanadu 2:1 u prvom meču, pa je Milanu Borjanu i ostalim igračima selektora Herdmena bila potrebna pobeda, mada im je bio dovoljan i remi zbog bolje gol rzalike. Kanađani su mnbogo bolji tim, dominirali su od starta, Kajl Larin je postigao dva pogotka u 9. i 12. minutu, a do kraja poluvremena je promašio i penal. U nastavku je Dejvid povisio na 3:0, Bengueče postigao utešni pogodak za Honduras, a Osorio u 87. minutu stavio tačku na pobedu i plasman na završni turnir.

Golman i kapiten Crvene zvezde Milan Borjan upisao je 71. nastup za Kanadu...