(KRAJ) Crvena zvezda - Vršac (3:0): Katai, Endiaj i Bukari vodili crveno-bele do polufinala

10.04.2024 20:41
Fudbaler Crvene zvezde, Ognjen Mimović MN Press
Fudbaler Crvene zvezde, Ognjen Mimović

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Vršac 2:0 (1:0) u četvrtfinalu Kupa Srbije. Aktuelni osvajač nacionalnog kupa je tako postao treći polufinalista, a nešto ranije danas su plasman u narednu fazu obezbedili Vojvodina i Partizan.

Klub iz Ljutice Bogdana brani trofej u nacionalnom kupu koji su prethodne godine osvojili nakon trijumfa protiv Čukaričkog u finalu 2:1.

Crvena zvezda - Vršac

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Stefan Jeknić
Strelci: Katai 5, Endiaj 65, Bukari 82.

Crvena zvezda: Popović - Mimović (od 46. Kanga), Dragović, Milunović (od 83. Milosavljević), Radojević - Mijailović, Stamenić - Kraso (od 59. Bukari), Šljivić (od 75. Maksimović), Katai - Sremčević (od 59. Endijaj).

Vršac: Nović (od 79. Stevanović) - Terzić, Dijuf, Stojković (od 79. Pajović), Lazevski - Lainović, Milivojević, Čejić (od 75. Ivić), Todorović, Žunić - Rikelme.

(UŽIVO) Crvena zvezda - Vršac

10.04.2024. 20:48

Kraj utakmice

Glavni sudija svira kraj utakmice i Crvena zvezda je postala treći polufinalista Kupa Srbije.

10.04.2024. 20:39

82. minut: Bukari stavlja tačku na utakmicu

Osman Bukari nakon kornera postiže pogodak, stavlja tačku na utakmicu i šalje Crvenu zvezdu u polufinale kupa.

10.04.2024. 20:35

77. minut: Loš šut Endiaja

Nakon prekida za crveno-bele, lopta je pala na peterac direktno ispred Endiaja, ali je napad Crvene zvezde izuzetno slabo šutirao te je Nović lako odbranio.

10.04.2024. 20:32

76. minut: Drži domaćin posed, Vršac bez šansi

Nakon pogotka Endiaja, lopta je gotovo sve vreme u posedu domaćina. Vršac gotovo da nije ni zapretio u drugom delu igre.

10.04.2024. 20:23

65. minut: Endiaj uvećava vođstvo Crvene zvezde

Kontra napad Crvene zvezde je Šerif Endiaj krunisao pogotkom, a asistenciju je upisao Osman Bukari. Dve izmene dupliraju vođstvo domaćina.

10.04.2024. 20:20

63. minut: Nešto mirniji deo igre

Bez prilika u prethodnom periodu igre. Lopta je uglavnom na sredini terena u posedu Crvene zvezde.

10.04.2024. 20:10

52. minut: Sremčević blizu svog prvenca u dresu Zvezde

Nakon centaršuta Kange, šutirao je talentovani Sremčević. Ipak, njegov šut je otišao pored gola, te će napadač morati da sačeka na svoj prvenac u crveno-belom dresu.

10.04.2024. 20:08

50. minut: Ponovo Katai preti

Deluje da je Aleksandar Katai najraspoloženiji za igru danas. Ponovo je šutirala "destka" Crvene zvezde, a lopta je otišla malo pored leve stative.

10.04.2024. 20:05

47. minut: Kratak prekid zbog bakljade navijača Crvene zvezde

Glavni arbitar na utakmici je na kratko prekinuo utakmicu zbog dima koji je nastao nakon bakljade navijača Crvene zvezde.

10.04.2024. 20:03

Počelo je drugo poluvreme

Započeo je drugi deo igre, a u ekipi crveno-belih je izvršena jedna izmena. Umesto Mimovića na terenu je Gelor Kanga.

10.04.2024. 19:46

Kraj prvog poluvremena

Poslednju šansu u prvom delu meča imao je Katai, ali je šutirao direktno u protivničkog golmana i glavni sudija je odsvirao kraj poluvremena.

10.04.2024. 19:41

41. minut: Vrščani skidaju šut Kataija sa gol linije

Naleteo je Katai na odbijenu loptu, ponovo precizno šutirao, ali je na gol liniji ovog puta bio igrča Vršca koji je sačuvao gol svoje ekipe.

10.04.2024. 19:37

35. minut: Dobar prodor Mimovića

Sjajno je probio Mimović po desnom krilu, uputio loptu ka Sremčeviću, ali je odbrana Vršca izuzetno disciplinovana.

10.04.2024. 19:29

29. minut: Preti Vršac preko Rikelmea

Zapretili su i gosti. Četvrti korner za Vršace je doneo dobar centaršuti, a pokušaj Rikelmea glavom je otišao malo preko gola.

10.04.2024. 19:19

19. minut: Pokušaj Krasoa, brani Nović

Izuzetno nezgodan pokušaj Krasoa, ali je Nović uložio sve napore i sačuvao svoju mrežu. Biće korner za crveno-bele.

10.04.2024. 19:16

15. minut: Novi pokušaj Stamenića

Centrirao je Mijailović iz kornera, najviši u skoku je bio Stamenić, ali je njegov šut otišao pored gola.

10.04.2024. 19:13

13. minut: Bez većih prilika nakon pogotka

Vršačni su imali tri kornera nakon pogotka Kataija, ali nisu uspeli da ugroze Popovića na golu crveno-belih.

10.04.2024. 19:06

6. minut: Katai donosi prednost domaćinu

Nakon oduzete lopte na sredini terena, Marko Stamenić je uposlio Aleksandra Kataija koji preciznim šutem donosi vođstvo Crvenoj zvezdi.

10.04.2024. 19:04

3. minut: Prvi šut na utakmici, bez veće opasnosti

Prvi šut na utakmici su uputili Crvene zvezde. Ostao je Marko Stamenić sam na ivici šesnaesterca, uputio udarac, ali je to bio lak posao za Novića.

10.04.2024. 19:01

Utakmica je počela

Utakmica je počela, a prvi napad imaju fudbaleri Vršca.

10.04.2024. 18:50

Treći međusobni duel Zvezde i Vršca

Ovo će biti tek treća utakmica koju će odigrati Crvena zvezda i Vršac. Poslednji pu su odmerili snage 2013. godine u prijateljskoj utakmici gde su crveno-beli slavili 4:0, dok je prva utakmica odigrana 1980. godine kada je klub iz Beograda pobedio 5:1.

10.04.2024. 18:45

Milojević dao šansu bonusima

Vladan Milojević je odlučio da izvrši određene promene u startnoj postavi za ovaj meč. Tako će od prvog minuta zaigrati čak pet bonus igrača Ognjen Mimović, Viktor Radojević, Marko Stamenić, Jovan Šljivić i Uroš Sremčević.