pre 17 minuta 21: 07
(VIDEO) Izabran najlepši gol Mundijala 2026: Laureat nije Mesi, Mbape, Haland...
Zvanično najlepši pogodak 23. Svetskog prvenstva u fudbalu postignut je tokom šesnaestine finala turnira u tri države.
Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Vršac 2:0 (1:0) u četvrtfinalu Kupa Srbije. Aktuelni osvajač nacionalnog kupa je tako postao treći polufinalista, a nešto ranije danas su plasman u narednu fazu obezbedili Vojvodina i Partizan.
Klub iz Ljutice Bogdana brani trofej u nacionalnom kupu koji su prethodne godine osvojili nakon trijumfa protiv Čukaričkog u finalu 2:1.
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Stefan Jeknić
Strelci: Katai 5, Endiaj 65, Bukari 82.
Crvena zvezda: Popović - Mimović (od 46. Kanga), Dragović, Milunović (od 83. Milosavljević), Radojević - Mijailović, Stamenić - Kraso (od 59. Bukari), Šljivić (od 75. Maksimović), Katai - Sremčević (od 59. Endijaj).
Vršac: Nović (od 79. Stevanović) - Terzić, Dijuf, Stojković (od 79. Pajović), Lazevski - Lainović, Milivojević, Čejić (od 75. Ivić), Todorović, Žunić - Rikelme.
10.04.2024.
Glavni sudija svira kraj utakmice i Crvena zvezda je postala treći polufinalista Kupa Srbije.
Osman Bukari nakon kornera postiže pogodak, stavlja tačku na utakmicu i šalje Crvenu zvezdu u polufinale kupa.
Nakon prekida za crveno-bele, lopta je pala na peterac direktno ispred Endiaja, ali je napad Crvene zvezde izuzetno slabo šutirao te je Nović lako odbranio.
Nakon pogotka Endiaja, lopta je gotovo sve vreme u posedu domaćina. Vršac gotovo da nije ni zapretio u drugom delu igre.
Kontra napad Crvene zvezde je Šerif Endiaj krunisao pogotkom, a asistenciju je upisao Osman Bukari. Dve izmene dupliraju vođstvo domaćina.
Bez prilika u prethodnom periodu igre. Lopta je uglavnom na sredini terena u posedu Crvene zvezde.
Nakon centaršuta Kange, šutirao je talentovani Sremčević. Ipak, njegov šut je otišao pored gola, te će napadač morati da sačeka na svoj prvenac u crveno-belom dresu.
Deluje da je Aleksandar Katai najraspoloženiji za igru danas. Ponovo je šutirala "destka" Crvene zvezde, a lopta je otišla malo pored leve stative.
Glavni arbitar na utakmici je na kratko prekinuo utakmicu zbog dima koji je nastao nakon bakljade navijača Crvene zvezde.
Započeo je drugi deo igre, a u ekipi crveno-belih je izvršena jedna izmena. Umesto Mimovića na terenu je Gelor Kanga.
Poslednju šansu u prvom delu meča imao je Katai, ali je šutirao direktno u protivničkog golmana i glavni sudija je odsvirao kraj poluvremena.
Naleteo je Katai na odbijenu loptu, ponovo precizno šutirao, ali je na gol liniji ovog puta bio igrča Vršca koji je sačuvao gol svoje ekipe.
Sjajno je probio Mimović po desnom krilu, uputio loptu ka Sremčeviću, ali je odbrana Vršca izuzetno disciplinovana.
Zapretili su i gosti. Četvrti korner za Vršace je doneo dobar centaršuti, a pokušaj Rikelmea glavom je otišao malo preko gola.
Izuzetno nezgodan pokušaj Krasoa, ali je Nović uložio sve napore i sačuvao svoju mrežu. Biće korner za crveno-bele.
Centrirao je Mijailović iz kornera, najviši u skoku je bio Stamenić, ali je njegov šut otišao pored gola.
Vršačni su imali tri kornera nakon pogotka Kataija, ali nisu uspeli da ugroze Popovića na golu crveno-belih.
Nakon oduzete lopte na sredini terena, Marko Stamenić je uposlio Aleksandra Kataija koji preciznim šutem donosi vođstvo Crvenoj zvezdi.
Prvi šut na utakmici su uputili Crvene zvezde. Ostao je Marko Stamenić sam na ivici šesnaesterca, uputio udarac, ali je to bio lak posao za Novića.
Utakmica je počela, a prvi napad imaju fudbaleri Vršca.
Ovo će biti tek treća utakmica koju će odigrati Crvena zvezda i Vršac. Poslednji pu su odmerili snage 2013. godine u prijateljskoj utakmici gde su crveno-beli slavili 4:0, dok je prva utakmica odigrana 1980. godine kada je klub iz Beograda pobedio 5:1.
Vladan Milojević je odlučio da izvrši određene promene u startnoj postavi za ovaj meč. Tako će od prvog minuta zaigrati čak pet bonus igrača Ognjen Mimović, Viktor Radojević, Marko Stamenić, Jovan Šljivić i Uroš Sremčević.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Danas se završava tronedeljna Trka kroz Francusku.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
14.05.2026 14: 33
Televizija Arena sport nastavila je da pomera granice, pošto je u sredu 13. maja, kada je u večernjem terminu prenosila finalni meč Kupa Srbije u fudbalu između Crvene zvezde i Vojvodine, ponovo bila najgledanija televizija u Srbiji, ostvarivši najbolje rezultate među muškarcima uzrasta od 15 do 54 godine.
14.05.2026 12: 42
Imao je od koga da nauči...
14.05.2026 11: 00
Zvezda je ponoć u Loznici dočekala kao osvajač duple krune, Vojvodina je pala u svom 11.finalu. Nije bilo neutralnih i onih koji su ravnodušni napustili "Lagator", a to jeste draž ove čarobne igre i kupa kao takmičenja.
14.05.2026 01: 51
Emocije nisu mogli da sakriju ni jedni ni drugi.
YouTube
pre 22h
YouTube
pre 22h
pre 18 minuta 21: 07
Zvanično najlepši pogodak 23. Svetskog prvenstva u fudbalu postignut je tokom šesnaestine finala turnira u tri države.
pre 1 sat 20: 01
Pojedini britanski mediji objavili su informaciju da su Mančester junajted i Juventus veoma blizu dogovora oko prelaska Džošue Zirkzea u redove torinske “Stare dame”.
pre 1 sat 19: 53
Tehnički direktor i njegov savetnik, izgleda, odlaze sa novih funkcija.
pre 1 sat 19: 47
Dosta se ovog leta spekuliše o sudbini Dušana Vlahovića i o klubu za koji bi mogao da nastupa naredne takmičarske godine. Trenutno, nijedan transfer i odlazak iz Juventusa ne deluje izgledno, iako je nekoliko klubova pokazalo blago interesovanje.
Ostavite komentar