Bilbao osvojio Kup kralja, Nemanja Radonjić jedan od tragičara Majorke

07.04.2024 01:05
Slavlje fudbalera Bilbaa Profimedia
Slavlje fudbalera Bilbaa

Neverovatno finale Kupa kralja. Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su Majorku posle penala i tako osvojili prvi veliki trofej posle 40 godina - 1:1 (penalima 4:2).

Krenimo od kraja. Posle 120 minuta ljute borbe na terenu, pobednika nije bilo, te su jedanaesterci odlučivali o osvajalu Kupa. U prvoj seriji izvođači su bili sugurni, da bi u drugoj Manu Morlanes nesigurno izveo penal, a njegov udarac je odbranio Hulen Agirezabala.

Iker Muniain je bio siguran, a onda je odgovrnost preuzeo Nemanja Radonjić, srpski reprezetativac koji je nažalost šutirao preko gola i tako maltene uručio pehar Bilbau.

Mikel Vesga je bio precizan, nadu ostrvskoj ekipi dao je Antonio Sančez, ali je Aleks Berenger pogodio za veliko slavlje Atletika.

Sama utakmica počela je golom Danija Rodrigeza u 21. minutu, da bi u 50. Ojhan Sanset doneo izjednačenje.

Pored Radonjića, za Majroku je u produžetku ušao Matija Nastasić, dok j ePredrag Rajković sa klupe gledao ovo finale.