Vojvodina nadigrala Spartak u prijateljskoj utakmici

25.03.2023 18:30
Vojvodina nadigrala Spartak u prijateljskoj utakmici FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Spartak iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0) u prijateljskom meču odigranom u sklopu porodičnog dana koji su Novosađani organizovali u Fudbalskom centru "Vujadin Boškov" u Veterniku.

Posle kornera koji je izveo Uroš Nikolić, na drugoj stativi se odlično snašao Iv Baraj i udarcem iskosa pogodio mrežu - 1:0.

Filip Malbašić je u 59. minutu iskoristio pogrešno dodavanje defanzivca Spartaka ka svom golmanu i proigrao Veljka Simića koji je oboren u šesnaestercu. Dosuđen je penal,  realizovao ga je Ivan Vukčević za konačnih 2:0.

U 73. minutu Spartak je imao dobru šansu, Kolins je proigrao Todoroskog koji je izašao sam ispred golmana Puškića i šutirao iskosa, a lopta pogodila stativu.

VOJVODINA: N. Simić (od 66. Puškić) – Bjeković (od 46. Bogdanović), Jeličić (od 71. Bukinac), Ljubisavljević (od 46. Traore), Lazarević (od 46. Antonijević) – Milosavljević (od 60. Topić), Zukić (od 46. Busnić) – Baraj, U. Nikolić (od 46. V. Simić), Malbašić (od 60. Kovačev) – Vukčević (od 60. Miletić).

SPARTAK: Dubljanić, Bogićević, Rošević, Ostojić, Bugarin, Vitorović, Tošeski, Tumbasević, Stanić, Srećković, Todoroski. Igrali su još: Bursać, Bjelović, Moris, Vidović, Đurasović, Kolins, Videnović, Bureković.