Šok za Velšane u Kardifu: Heroj Šćešni odveo Poljake na Evropsko prvenstvo

26.03.2024 23:32
Robert Levandovski na utakmici Vels - Poljska Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Robert Levandovski na utakmici Vels - Poljska

Fudbaleri Poljske su se plasirali na Evropsko prvenstvo jer su savladali Vels nakon boljeg izvođenja jedanaestaraca 5:4 (0:0). Vels će tako na turniru u Nemačkoj igrati u grupi D sa Austrijom, Francuskom i Poljskom.

Poprilično tvrda utakmica je odigrana u Kardifu. U prvih 45 minuta nije bilo previše šansi, a to govori i činjenica da nije viđen nijedan šut u okvir gola. Tako se na poluvreme otišlo bez golova.

Ni u drugom poluvremenu nije viđena drugačija slika. Velšani su imali čak četiri šuta u okvir gola Vojćega Šćešnog, ali je Poljak ostao nesavladan i nakon regularnih 90 minuta.

U produžecima nijedna ekipa nije želela previše da rizikuje. Obe reprezentacije su bile oprezne, a najbolju šansu je imao Jakub Piotrovski u 100. minutu. Ipak, golova nije bilo nakon produžetaka i usledila je penal serija.

Svi izvođači u prve četiri serije su bili sigurni. Krištof Pjontek je bio precizan za Poljake u petoj, a šut Danijela Džejmsa je odbranio Šćešni i odveo Poljsku na Evropsko prvenstvo.