Ukrajina putuje na Evropsko prvenstvo: Cigankov i Mudrik režirali preokret protiv Islanda

26.03.2024 22:39
Fudbaleri Ukrajine Tanjug/AP Photo/Czarek Sokolowski
Fudbaleri Ukrajine

Fudbaleri Ukrajine će igrati na Evropskom prvenstvu nakon što su slavili protiv Islanda 2:1 (0:1) u plej-ofu. Izabranici Sergeja Rebrova će se tako naći u grupi E sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.

Obe reprezentacije su započele utakmicu veoma oprezno i nije bilo većih prilika u uvodnih 30 minuta. Do gola su prvi stigli gosti sa sevra preko Alberta Gudmundsona. Ukrajinci su izjednačili u 41. minutu, ali je VAR soba poništila pogodak Romana Jaremčuka, te su Islanđani otišli na poluvreme sa golom prednosti.

Već u 54. minutu je domaćin poravnao na 1:1. Strelac je bio Viktor Cigankov, a asistenciju Georgija Sudakova. Isti igrač je upisao asistenciju i u 84. minutu za Mihajla Mudrika koji je postigao pogodak za preokret Ukarjinaca i plasman na turnir u Nemačkoj.

Ovo će biti četvrto uzastopno Evropsko prvenstvo za Ukrajince koji pre 2012. godine nijedno nisu učestvovali na turniru na kom se okupljaju najbolje reprezentacije Starog kontinenta.