Autor: Mira Milanović

20.03.2024 16:10
Aleksa Vasilić, strelac prvog gola za Srbiju MN Press
Aleksa Vasilić, strelac prvog gola za Srbiju

Kadetska reprezentacija Srbije, pod vođstvom selektora Jovana Damjanovića pobednom od 2:0 (0:0) protiv domaće selekcije Gruzije počela je nadmetanje u kvalifikacijama elitne runde za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Reprezentacija Srbije igrala je u sastavu: Jovanović, Bubanja, Milosavljević, Stojanović, Avdić /87. Premović/, Cvetković /71.Damjanović/, Maksimović, Vasilić, Mladenović, Ranković /71.Ćirić/, Kostić /60.Kostov/.

Uprkos brojnim prilikama u prvom delu nije bilo golova, ali su zato "orlići" fantastično otvorili drugo poluvreme.

Prvi gol je delo Alekse Vasilića u 49. minutu, dok je na 2:0 za Srbiju povisio Kostov u 83. minutu. Ispostaviće se da je Damjanović doneo dobru odluku, jer je pomenutog igrača ubacio u igru u 60. minutu.

Kvalifikacije za EP (elitna runda Grupa 6)

20.3. Turska - Danska 0:0
20.3  Gruzija - Srbija 0:2 (0:0)

23.3  Srbija - Danska (12.00)
23.3  Turska - Gruzija (14.00)

26.3  Srbija - Turska (14.00)
26.3  Danska - Gruzija (14.00)

Da su reprezentativci Srbije imali malo više koncentracije u završnicama akcija nema sumnje da bi i rezultat na kraju bio ubedljiviji. Reprezentacija Gruzije u petom minutu nadoknade ostala je na terenu sa igračem manje, jer je posle prekršaja nad Stojanovićem, iskuljučen Salia.

U drugom kolu Srbiju očekuje duel protiv Danske, koja je danas igrala nerešeno 0:0 protiv Turske.