Ljubinko Drulović selektor Srbija U 21 spisak fudbal | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Drulović saopštio spisak mlade reprezentacije: Ratkov i Ilić uz "orliće", poziv i Mimoviću

komentari (0)

Izvor: Tanjug

14.03.2024 14:19
Petar Ratkov, "devetka" mlade selekcije Srbije MN Press
Petar Ratkov, "devetka" mlade selekcije Srbije

Selektor mlade reprezentacije Srbije Ljubinko Drulović saopštio je danas spisak fudbalera za mečeve protiv Luksemburga i Severne Irske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine, koje će biti održano 2025. godine u Slovačkoj.

Mladi fudbaleri Srbije okupiće se u ponedeljak, 18. marta u Novom Sadu. "Orlići" će 22. marta od 19.30 časova na stadionu "Emil Majriš" igrati sa Luksemburgom, a četiri dana kasnije u Leskovcu će od 18 sati dočekati selekciju Severne Irske.

Na spisku Ljubinka Drulovića se nalazi 24 igrača:

Golmani: Veljko Ilić (TSC), Andrija Katić (Voždovac), Strahinja Manojlović (Javor).

Odbrana: Mihajlo Ilić (Bolonja), Stefan Leković (Viljareal), David Petrović (Radnički Niš), Bojan Kovačević (Partizan), Uroš Drezgić (Rubin), Vladimir Prijović (Spartak), Uroš Lazić (Češke Buđejovice), Ognjen Mimović (Crvena zvezda). 

Sredina terena: Aljoša Vasić (Palermo), Mihajlo Stevanović (Sent Galen), Aleksa Matić (Voždovac), Jovan Lukić (Spartak), Nikola Jojić (Stouk), Igor Miladinović (Čukarički). 

Napad: Miloš Pantović (TSC), Vanja Vlahović (Atalanta), Stefan Mitrović (Verona), Matija Gluščević (Radnički KG), Uroš Kabić (Torino), Marko Lazetić (Fortuna Sitard), Petar Ratkov (Salcburg).

Srbija se nalazi u grupi F kvalifikacija za EP 2025. sa selekcijama Ukrajine, Engleske, Azerbejdžana, Luksemburga i Severne Irske.

Prvo mesto na tabeli drži Ukrajina sa 15 bodova, dok je Engleska druga sa 12. Srbija je na trećoj poziciji sa devet, a potom slede Azerbejdžan, Luksemburg i Severna Irska, koji su osvojili po tri boda.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).

UEFA kaznila Fenerbahče: I Murinjov ugovor pod lupom

Vesti iz fudbala

pre 12 minuta 13: 52

UEFA kaznila Fenerbahče: I Murinjov ugovor pod lupom

Najviše pažnje izazvao je transfer Kerema Akturkoglua, turskog reprezentativca koji je prethodno nastupao za Benfiku. Njegov prelazak u Fenerbahče, prema navodima istrage, pratio je kompleksan finansijski model u kojem su se plate i bonusi delimično vodili kroz različite ugovorne kategorije, uključujući marketinška i imidž prava.