Matićev Lion posle penala prošao u polufinale Kupa Francuske

27.02.2024 22:56
Nemanja Matić, fudbaler Liona Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Nemanja Matić, fudbaler Liona

Fudbaleri Olimpik Liona uspeli su posle penala da pobede Strazbur i tako se plasirao u polufinale Kupa Francuske - 0:0, penalima 4:3.

Bio je ovo jedan obazriv duel. Nijedna ekipa se nije otvorila, nije bilo velikih prilika i mnogo uzbuđenja sve do penala.

Jednu pravu šansu imao Lion kada je Maksens Kakere koji je u 52. minutu bio na pravom mestu u pravo vreme, ali je iz neposredne blizine promašio ceo gol.

Kako pobednika nije bilo, posle 90 minuta fudbala usledili su penali. Tomas Delin je prvi preuzeo odgovornost za Strazbur, ali je njegov udarac pročitao Lukas Peri, koji je tako stavio svoj tim u veoma dobru poziciju.

U nastavku penal serije, izviđači obe ekipe su bili i više nego precizni, ali je na kraju Lukas Perin promašio drugi jedanaesterac za Strazbur, te je tako poslao Lion u polufinale.

Srpski reprezentativac, Nemanja Matić, nije šutirao sa bele tačke, ali je odigrao svih 90 minuta.