19.03.2023 20:22
Mitrović pogodio na "Old Trafordu", pa pocrveneo: Junajted u polufinalu FA Kupa Engleske Tanjug/AP Photo/Jon Super, File

Aleksandar Mitrović je konačno zatresao mrežu, golom u 51. minutu doneo je Fulamu prednost nad Mančester junajtedom u četvrtfinalu FA Kupa Engleske, ali je onda u 71. minutu izgubio živce posle kontroverzne odluke sudije Krisa Kavanga da dosudi penal za domaćina (Vilijana pogodila lopta u ruku) i isključi trenera Marka Silvu, pa zatim i Vilijana. Srpski as se nije mirio sa tom odlukom, pa je i on otišao na hlađenje.

"Mitrović nije mogao da kontroliše emocije, ali niko od nas nije. Da, slažem se da emocije moraju da se savladaju i sačuva prisebnost. Mi znamo da ne značimo u fudbalu kao neki drugi, ali pre penala postojale su još dve situacije na koje se njije reagovalo", branio je Mitrovića menadžer Marko Silva.

Bruno Fernandeš je posle gužve izjednačio, dva minuta kasnije Marsel Sabicer je doneo preokret, a kapiten Junajteda u šestom minutu nadoknade postavio konačnih 3:1 za Mančester junajted.

U polufinalu FA Kupa igraju Brajton i Mančester junajted, odnosno Mančester siti i Šefild junajted.