Dani Alves Barselona suđenje sud fudbal | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

Počelo suđenje brazilskom fudbaleru Danijelu Alvesu

komentari (0)

Izvor: Tanjug

05.02.2024 12:45
Dani Alves u sudnici u Barseloni Tanjug/Alberto Estevez/Pool Photo via AP
Dani Alves u sudnici u Barseloni

Suđenje brazilskom fudbaleru Daniju Alvesu, koji je optužen za silovanje, počelo je danas u Barseloni, prenosi AP. Brazilac (40) je optužen za seksualni napad na ženu u noćnom klubu u Barseloni 31. decembra 2022. godine. Brazilski fudbaler poriče da je počinio bilo kakvo krivično delo. Lokalni mediji navode da se u sudnici nalazi i majka brazilskog fudbalera. Suđenje bi trebalo da traje do srede.

Mediji podsećaju da državni tužioci traže devetogodišnju zatvorsku kaznu za Alvesa ako bude proglašen krivim. Advokati žrtve zahtevaju da brazilski fudbaler bude osuđen na 12 godina zatvora.

 

 

Alves je uhapšen 20. januara 2023. godine u Barseloni, a potom je prebačen u istražni zatvor. Brazilski fudbaler je više puta podnosio zahteve da bude pušten uz kauciju, ali su svi odbijeni jer je sud smatrao da postoji opasnost od bekstva.

Brazilski defanzivac (40) je tokom karijere osvojio 42 titule, a igrao je za UNAM, Barselonu, Sao Paulo, Pari Sen Žermen, Juventus, Sevilju i Bahiju. Za reprezentaciju Brazila odigrao je 126 utakmica i postigao je osam golova.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

FIFA odustala od plana prodaje udela u Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.