Spektakl u Kupu Grčke: Filip Mladenović golom u 95. minutu izbacio Atromitos Saše Ilića

31.01.2024 20:00
Filip Mladenović, fudbaler Panatinaikosa Guliver/AP Photo/Daniel Cole
Filip Mladenović, fudbaler Panatinaikosa

Fudbaleri Panatinaikosa napravili su neverovatan preokret i plasirale se u polufinale Kupa Grčke, nakon što su u drugom meču bili bolji od Atromitosa 2:0 (1:0).

Apsolutni heroj "zelenih" je srpski reprezentativac, Filip Mladenović, koji je u 95. minutu glavom lobovao Panajotisa Cintotasa i tako doneo veliko slavlje ekipi iz Atine.

Prvi gol za PAO postigao je Ruben Perez u 35. minutu, ali to nije bilo dovoljno izabranicima Fatiha Terima, budući da su u prvom meču bili poraženi 2:1 i to na domaćem terenu, te je Atromitos imao i prednost gola u gostima.

Ipak, Mladenović se pojavio pravo niotkud i tako Sašu Ilića, koji sa klupe predvodi Atromitos, izbacio iz Kupa Grčke.

Kada je u pitanju prvenstvo ove zemlje, Panatinaikos je trenutno treći sa 44 boda, dok je Atromitos osmi sa 23 i do kraja regularnog dela pokušaće da izbori plej-of.